Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спам volume I

+12
archdevil
Winterchill
Drive On
Rator
Dragonan
Onewithnothing
Nepriqtnika
gad222
Os1rus
v3x
Baron Hellequin
Hex
16 posters

Страница 4 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Чет Юни 09, 2011 8:47 am

Нямането с кой да играе с равносилен дек е най-малкия проблем. Най-малкото аз раздавам декове на ротационен принцип... А за да се събират по-лесно, бързо и ефективно дековете хората са измислили института на Мафията.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Os1rus Чет Юни 09, 2011 8:53 am

Първия път на турнир си взех много мощно, ама не ме отказахте да играя :Д
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Hex Чет Юни 09, 2011 9:09 am

снощи си направих нов дек и е най-якото нещо на света, супер бъгав е Razz
не е особено консистентен, ама като тръгне, е баси машината :Р
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Чет Юни 09, 2011 9:49 am

Може ли да се мери с knowledge pool Suspect
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Hex Чет Юни 09, 2011 9:49 am

май може :Р
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Чет Юни 09, 2011 11:46 am

Гито ся ще чупи метата в Пловдив...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Чет Юни 09, 2011 12:12 pm

Ае да не ми изземвате функциите, бива ли Very Happy
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Hex Чет Юни 09, 2011 7:59 pm

Пеца, не спами във важните теми. А тия цветове не са твои, просто като цяло е най-могъщата комбинация, според мен и Росен, за EDH и има най-яките шефове - и Дамия, и Мими(Mimeoplasm) са супер машинести, пък и останалите части от дека рулват :Р (не всички де)
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Baron Hellequin Чет Юни 09, 2011 8:20 pm

Ги, кой първи проигра тея цветове? xD
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Hex Чет Юни 09, 2011 8:23 pm

На Киро първото ЕДХ беше такова, преди ти още да играеш Меджик :Р
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Пет Юни 10, 2011 12:03 am

Моето първо ЕДХ беше Никол Болас. Бяхме във втория клуб, третия ако се брои този до Марица. Не помня как биеше, само че вътре имаше 3 карти - Сифт, Сулфурус бласт и Дамнация. Общо взето интереса към формата просъществува достатъчно, че да се появим в клуба, да заколя Узунов, Белчев и Пастърмаджиев, Белчо да се нацупи и в резултат да отебем и да идем да манджим баница с тиква, майонеза и креМвирши(които бодяхме с шурикените ми, че тогава нямах навика да си нося вилица на врата).
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Baron Hellequin Пет Юни 10, 2011 4:36 am

Много яки сте били,баси.

И Ги, говорих за показване пред турнир, готов дек, колкото и тъп да е засега.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Пет Юни 10, 2011 12:09 pm

Ги, Черно-Синьо-Зелената комбинация като цяло е най- силна в ЕДХ, не само за тея прекони.

Тези 3те цветове са най- стабилни - черното library manipulation + разни ефекти извън пътя
Синьото е ясно защо, просто тва е най- силния цвят в меджик. А още повече му е хубаво като формата е бавен и има време да си нареди земите.
Зеленото има супер много откачени ефект. Oath of Druids, Survival, Witness, Life from the Loam...

Но все пак говорим за декове на високо ниво, изобщо не означава че като хванеш най- имбавите цветове за ЕДХ ще се получи нещо!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Baron Hellequin Пет Юни 10, 2011 1:11 pm

Бени, спомням си как съм играл срещу Краси през LackeyCCG, той играеше червена Акрома с ленд дейстрой, аз Рафик аури. 3-0 за мен. Very Happy
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Пет Юни 10, 2011 3:57 pm

Еми къв ленд дестрой в хайлендър... няма как xD
Има oneshot ефекти като Catastrophe или Armaggedon, които си струват, ама да чупиш земя по земя... Не.
Другото обаче е Strip Mine/Edge + Crucible of Worlds, но това пак е бавна раота.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Пет Юни 10, 2011 4:05 pm

Ленд дистрой в ЕДх е най-голямата педерастия ЕВЪР. Правил сум го, беше гадно и скучно както за тоя дет играе, тъй и за тоя дет го бият.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Пет Юни 10, 2011 4:10 pm

Драгни, няма как да направиш работещ ЕДХ ленд дестрой, който да е на високо ниво.

Най- малкото няма да е консистентен. Ще е скучен, за тоя който го управлява, щото няма да потръгне в 9 от 10 игри...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Пет Юни 10, 2011 4:16 pm

Макар че ако е бяло-синьо-червен със Numot би могло да върви, щото ако изостанеш с ланд дестроя можеш да наваксаш с генерал.
Проблема е че си зависим от дека на противника, (винаги си, но в друг смисъл).

Много рамп омешан със земи че да се изкара Нумот - перманент баунс от синьо, девастейтинг ефекти от бяло (Мас ленд дестрой), контри задължително, Тежък дроу или периодичен, и от червеното никакви one shot ефекти. По- скоро ленд дестроя ще се вади от генерала и червеното е за Boom/Burst + онова дето кара сак 5 земи, но задължително трябва да е много наведнъж.
Карти като Anger също биха били интересни с нумот Very Happy Ест грийвс...

И пак няма да работи!! Твоя реплика ама използвай я!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Пет Юни 10, 2011 5:06 pm

С Г сглобихме е така, за пробата Black Mana Red Mana Green Mana ленд дистрой. Повярвай ми, работи. На първи или втори ход изрампвам и от трети нататък всеки ход чупя поне по една земя. За справка - от тайм спирал, от който мисля че имаш карти, насам ленд дистроя е слаб - намират се по 1-2 карти в сет. В Г обаче има карти от МИРАЖ насам. Имам покрай 35, повтарям ТРИДЕСЕТ И ПЕТ смислени сингъл таргет ленд дистроя, повечето от които чупят или земя или нещо друго, като в това число не броими гадостите, които бутват наведнъж по 3,4, 5, 6 или всички земи.

Та дека играеше горе-долу така - от трети ход нататък всеки ход чупя земя, което значи че даже и да не пропускаш дроп на 6-7 ход си на 2 до 3 земи. А ако случайно извадиш нещо застрашително - wrecking ball & pyroclasm ефектите го забърсват. След което си вадя генерала (Картос) и те убивам с него за 3 хода.

Накратко - дека е отвратителна скука, но не защото не работи - ако не работи ще те амбицира да го подобриш. ЛД не работи, защото самата му идея е да накара противника да се скрулне, а скрула е най-неприятния елемент в цялата игра. Ефективен - да. Забавен - колкото препикано руло тоалетна хартия.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Пет Юни 10, 2011 5:17 pm

Скивай ся...

1 контра на място и вече съм на 4 земи. Сложа ли на 4 земи августин трябва да се оправиш с него. Или дроу. Ще имам карти за да компенсират твоите дестройове.

Но дори и да работи, това е целта Драгни, да работи и да биеш!?
На мен примерно бяло-синия ми е уин дека, този с който отивам да играя срещу други уин декове - срещу този на Росен, срещу този на Ги, срещу евентуално твой такъв. Срещу този на Симо.

Бях си направил зелено червен който ми беше адски забавен като за фън дек Very Happy Не работеше винаги, но точно това е и забавното Very Happy

Аз викам да си направиш един ЕДХ с който да шиеш. ЕДХ принципно е направено за мултиплейър, защото там няма значение колко силен ти е дека, ако имаш моята слава на гадняр ще си събираш винаги. Май бяха Пецата и Мариян - биха ме 2в1. Представям си в мултиплейър кво ще става!
В смисъл за 1в1 можеш да си позволиш да имаш и дек с който да шиеш! Направи го пак! Чак толкова ли си против компетатив ЕДХто Very Happy Не ни е чак толкова развиа ЕДХ метата имаме хора само с добри декове. Като релийзнат командъра ще играя само с класическия Puppeter deck и няма да съм компетатив настроен, ще видиш.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Drive On Пет Юни 10, 2011 5:52 pm

Скочете до София да пробвате на Антон ленд дестроя и после коментирайте кое било или не интересно...
Drive On
Drive On

Брой мнения : 22
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Onewithnothing Пет Юни 10, 2011 5:53 pm

Първо напърво Меджик за мен е игра - тя трябва да е забавна. Не играя за да печеля - ако тва беше идеята щях да играя и аз луминарх. Основната цел е да е забавно. ЛД не е забавно за този, срещу когото играеш, щото който и да е у колкото и бочове да има в дека го прави на боксов труп - картите си седят в ръка. Не е забавно и за този, който го играе, щот няма тръпка, няма интересни отигравания, случва се само едно - ънтап, чупя земята, ти си. Това го бие само дек с 40 контри. Една ще опазиш, втора? Ок, а кво правим като ти счупя каруто с 3тата? Ами уайлдфайър-а дето държа в ръка? Бъст? Дестръктив форс? Лавабол трап? И с дроу не можеш насмогна - колко доуа за 1 и 2 играеш в ЕДХ? А Августин ако ти кажа колко малко ми пречи... Демолиша ми бил 5 мана вместо 4. Ок, да кажем че го вкараш на 4 ход. След тва идва моя 5 ход, свалям си 5тата земя и пак най-демоснтративно си играя нещо да счупя твойта. И това е единственото, което се повтаря до края на играта. Иха, фън. За мултиплейър няма да обяснявам, че ще е почти толкова непотребен, колкото дразнещ => ще си иде първи от борда.

За това не играя ленд дистрой и съм склонен да раздавам чехли на хора, които ми го хвалят. Верно в стандарт Магнивора беше супер як, а уайлдфайъра също беше забавен, но в ЕДХ...
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Пет Юни 10, 2011 7:12 pm

Ачо, понеже знам отношението ти към ЕДХ, предполагам че говориш за стандарт... еми тука става въпрос за ЕДХ Very Happy Сам каза че не си запознат!

А Драгни, напълно съгласен съм с това, че маджика е игра за забава. За доставяне на удоволствие.
Проблема е че в момента съм в такъв етап в който просто ми доставя удоволствие да си увеличавам "скила". Кефят ме компетатив игри срещу Роската, кефят ме сложни ситуации, нови идеи, чупени неща и тяхното спиране например (каублейд - мисията невъзможна) (Едит2: възможна, но ако си добре с/у него си зле с/у друго).
Кефи ме развитието, да отграничавам силните от слабите и да търся само най- доброто. Кефи ме лимитед до дупка!
Кефи ме до каква разлика може да се стигне само при смяната на 1 карта в 100 картов дек. Как дори 100 карти са малко и искам да натъпча какво ли не, обаче за да е най- силен се лишаваме от това-онова. Как да уъвършенствам дека! Да има възможно най- малко дупки с/у всичко.
А и ако дековете са на едно ниво, компетатив хайлендъра е не по- малко забавен от некомпетатив.


Но също така, каквото и да правя, некомпетатив игрите винаги ще са ми любими и като си направя отново ЕДХ, с което ми е забавно да играя, ще го тюнна така че да е МАКС Фън МИН пауър (в граници ест). Просто най- доброто от двата свята Драгни, не е нужно при наличието на едното да се лишаваме и от другото!
Предполагам си се нагледал от компетатив стратегии и от чупени простотии, от луминарх и гидеон (които бтв знаеш че не са счупени, но карай Wink ) и напълно разбирам защо понятието компетатив хайлендър ти звучи тъпо - щото хайлендъра в момента е възможно най- добрата неомпетатив среда и развалянето й със силни декове е глупаво.
Прав си Very Happy Но не си мисли, че не обичам некомпетатив плей! Напротив! Има ли такова съм първи там, само извикай!
Досега съм нямал по- така слаб хайлендър понеже просто няма време за сайд игри. Държа си един готов на ниво и не съм го барал от много време.
Сега, ако отменим ФНМто и като дойдат онези хайлендъри ще се развихрим. Mark my words!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Drive On Чет Юни 16, 2011 12:26 pm

За ЕДХ говоря. Чета темите преди да пиша за разлика от някои(който иска да се чувства обиден да заповяда). И оня ленд дестрой е интересен за гледане щото е мега експлозивен и много рути!
Drive On
Drive On

Брой мнения : 22
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Rator Чет Юни 16, 2011 6:55 pm

Several thousand years ago...

mayan one: "okay guys ive finished the calender!"

Mayan two: "but it only goes up to 21.12.2012"

Mayan one: "ah dont worry about it we'll make a new one before then, i would have carried on on this stone but i ran out of room"

Mayan two: "fair enough, heh imagine if people thought that the world was gonna end because you couldnt find a bigger stone"

Mayan one: " yeah, but you'd have to be pretty stupid to think that wouldnt you?"
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Спам volume I - Page 4 Empty Re: Спам volume I

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите