Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

+3
Onewithnothing
Rator
sa6obg1
7 posters

Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by sa6obg1 Вто Фев 21, 2012 6:54 pm

Priemam vsqkvi predlojeniq v cvetovete RED BLUE BLACK

pls pi6ete ne6to Very Happy

sa6obg1

Брой мнения : 18
Join date : 30.12.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Rator Вто Фев 21, 2012 7:41 pm

http://magiccards.info/query?q=c!ubr+t%3A%22legendary+creature%22&v=card&s=cname

Все пак ти предлагам да си харесаш двуцветен генерал. Или трицветен.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Onewithnothing Вто Фев 21, 2012 11:38 pm

Ок, всичко наред, ама можеш ли да пишеш на кирилица и с малко повечко пунктуация? Благодаря.

В тези цветове има доста приятни неща - първото ми ЕДХ беше именно в тях - Nicol Bolas, дракона. Грозен и безполезен колкото си иска, ама се беше получил приятно, а ако удари някой му вгорчава живота до неузнаваемост. Ако искаш да го ползваш за генерал - ще ти го дам, все още се мотае някъде из кутията с реджекед реърите май.

Ако държиш да са ТОЧНО тази комбинация от цветове - може да пробваш Garza zol, plgue queen. Тя не е лоша - блъска прилично, струва бая но пък като удари генерира приличен кард адвантидж, а е почти гарантирано че ще удари - хейст специално за генерал е МНООООГО силно умение в ЕДХ.

Thraximundar е доста як и е в точно тази комбинация, но струва бая пари а и Ванков - да не види нещо от мен - май е тръгнал и той да си прави. НЕ бих те съветвал, да си правиш същото едх - особено ако вече има такова, ми тъпо е.

Crosis също е в тея цветове а той е най-якия от всичките такива дракони - може би с изключение на Тенеб. Ако Бернар няма да играе неговия можеш да пробваш да си измолиш един от там - почти съм сигурен че той би се навил ако няма да го играе не само да ти го трейдне ами и да ти помогне с началния билд.

Sedris също е в тия цветове, но той е странен. Ако нямаш една камара карти, дето го правят интересен и играем няма да стане - simple as that. Генади сега се е амбицирал да си направим ние един за нас, но хич не съм сигурен как ще резолвне - повечето карти и без това вече са в Мундаря.

От по-малко претенциозните комбинации бих препоръчал

Malfegor - той е доста приятен, цветовете му не са кой знае колко versatile но пък много успешно чисти масата и се рекаства доста добре. Може да го обърнеш и по-агресивно и по-бавничък, а си е сериозен боч.

Kaervek the Merciless - e този винаги съм искал да си направя с него, или поне да си го сложа в някой от дековете, но така зверски ще ме нахейтят всички, чеее...

Друга свежа идея, която не съм виждал до сега никой да реализира е Olivia. Yeah I said it. Поне 8-9 Оливии циркулират наоколо и НИКОЙ не се е сетил да си направи и ЕДНО ЕДХ с нея! В смисъл за тва няма да ви трябва даже кой знае какви карти - swiftfoot boots, whispersilk cloak и darksteel plate да я поддържат жива, 4-5 рандом рамп артефакта за да можеш да си я рекастваш, защото очевидно ще мре по няколко пъти всяка игра, assorted bochez за да не си прекалено зависим от тва кво играят другите, малко черен дроу и ремуувал, включително и масов, малко червен бърн и лолрандом забавни червени неща, задължително някакъв unconditional sacrifice outlet - за да може ако някой тръгне да ти чупи шефката с идеята да си вземе боча обратно да му кажеш НААААААААААА, пукни от яд, ти ми убиваш мацката аз пък няма да ти върна крийчърите. И тва е - на фона на всичките други акробатики дето се въртят Оливия би била супер смислена и забавна и лесна за сглобяване. Горещо я препоръчвам. Besides - vampire boobies.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Rator Сря Фев 22, 2012 1:26 pm

Сериозно, Оливия е супер яка идея. Направи си Оливия човек, червено- черното звучи много яко за ЕДХ (Ако питаш мен 97% черно) - Малфегор е изверг, а Оливия ftw. Гарантирам ти, че дека няма да е слаб, ако е сглобен правилно дори и със супер бюджетен билд!

+ тва гледай да не се ориентираш към трицветка без да имаш поне едно 10тина земи, които да те фиксват, не щото не можеш,, ми щото ще ти е тъпо да мулиганираш 10 години и накрая пак да се сцревнеш.
То и на двуцветките не им е лесно, особено пък enemy colour..
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by sa6obg1 Сря Фев 22, 2012 7:08 pm

Seriozno mislq za Circu, Dimir Lobotomist no o6te ne sam sigyren. I Plague Queen-a ma kefi.


P.S. Dragni scoro 6te po4na da pi6a na kirilica............(kogato si svalq phonetika)

sa6obg1

Брой мнения : 18
Join date : 30.12.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Rator Сря Фев 22, 2012 7:21 pm

Така.
Няколко причини поради които не е яко да играеш Circu:
първо той милва и с двата си ефекта. Във формат със 100 карти не е файда тва, при положение, че тоя ми изглежда и тъп в лимитед (40карти)..
последния му ефект казва че карти не могат да се играят ако са със същото име като тея които са ремувнати - във формат със 100 карти, измежду които НИТО ЕДНА освен земи, които това не ги хваща така или иначе, не се повтарят това СЪКВА адски здраво.
Т.е този бос е

4 мана
2/3.

Plague Queen ако искаш го играй, Драгни според мен я прехвали дори и с малкия комплимент, който й направи. Аз бих я описал като тотално грозна.

Гледай генерала да те кефи, ама да те изпълва отвсякъде щото това е единствената карта, която 100% ще виждаш всяка игра. Гледай и да не е някъв ултра слаб, в смисъл да има хляб в него. Тая кралица е минимума към който трябва да се ориентираш.
Трябва да се запиташ: КЕФИ ли ме да го каствам тва, всеки път като го каствам и го ползвам ли ще ме кефи? Кефят ли ме тея цветове, които тва ми дава? Ако цениш артовете, замисли се и за арта.

С това искам да ти кажа, че ако ти харесва Circu, нямаш НИКАКЪВ проблем да го играеш. Просто според мен губиш едно от най- важните (извинявай, най- важното) нещо в ЕДХ, а именно генерала ти.
Генерала ти определя цветовете, определя ти стратегията на дека, мана коста му е важен също, щото ако е 7 той е карта, която не играеш до 7ми ход. Може да убиваш с генерала, може само да го ползваш за кард адвантидж. Генерала ти е лицето на дека, хората не питат какви цветове играеш в ЕДХ и какви карти, питат те "Какво ЕДХ играеш" - на тоя въпрос се отговаря с "Niv-Mizzet", "Plague Queen", "Glissa", "Izamaru"..


Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by sa6obg1 Сря Фев 22, 2012 10:37 pm

Beni, kakvo misli6 za teq 3mata-Thraximundar,Jhoira of the Ghitu,Wrexial, the Risen Deep

sa6obg1

Брой мнения : 18
Join date : 30.12.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Rator Сря Фев 22, 2012 11:48 pm

Thraximundar - Много як, personal favourite измежду гриксис комбинацията. Проблема е че Драгни има, Ванков иска такъв и ако ти си направиш става абсолютния шит. Също така аз също бих пробвал, но даже и не го споменавам, because of reasons....

Jhoira - Драгни има такава. Ем... mindblowing. ЯКа е, много, но само в правилен дек, а тоя дек иска специални карти (не че са кой знае какво, може и без елдразита даже), но все пак е някъв лимитиран.

Wrexial е най- добре. Той е силен, в синьо-черно е, което е супер добра комбинация за ЕДХ (Двата най- силни цвята ако питаш мен). Самия той блъска за много и може преспокойно да убие !ISLANDWALK!, + тва хитне ли има прекрасен source of card advantage.
Много як ако питаш мен. Аз даже мислих по едно време да правя такъв и Росен също имаше ама нещо не му се кефеше. Пробвай го, може да играеш с него и още 99 комъна, пак няма да е зле!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Bl1nD_95 Чет Фев 23, 2012 6:56 am

Thraximundar едх аз си имам от 1 месец и повече,но просто нямам самият траксимундар и мисля скоро да го поръчвам.Бтв ако не държиш 100% да си в тези цветове може да разгледаш готовите такива който уизард предлагат http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/arcana/732 !
Bl1nD_95
Bl1nD_95

Брой мнения : 75
Join date : 12.06.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by sa6obg1 Чет Фев 23, 2012 8:29 am

Dragni mojr li v nedelq da si donese6 Jhoira of the Ghitu EDH-to

sa6obg1

Брой мнения : 18
Join date : 30.12.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Onewithnothing Чет Фев 23, 2012 10:47 pm

Не, защото е разглобена от мнооого много време насам Smile

Причината е елементарна и тя не се корени в това, че мацката е слаб генерал - дори напротив. Доста яка е сама по себе си, но умението й е прекалено специфично - обощо взето за да го ползваш трябва да се ограничиш само до 3 други неща - бочове, контри (сега като се замисля инстант баунс може би все пак е по-добра идея) и Obliterate тип ефекти в дека. Иначе е напълно безполезна. Докато резолвне "комбото" (suspend inferno + sunder и на следващия ход suspend random eldrazi) ти само дразниш хората с разни глупости - контри, рандом малки бърнове и баунс. А в момента в който съспенднеш някакви неща хората вече почват да те гледат с други очи
особено ако става въпрос за глобални ефекти дето преебават всички (които са на практика единствените карти, които има смисъл да съспендваш - в смисъл ЗА КАКВО ти е да съспенднеш пондър например?). Веднага по цялото ти тяло се появяват пулсиращи червени мишени и изведнъж хора които до сега са си късали месата един на друг започват да те хейтят безогледно и с всички сили. Можеш да питаш Митака. Освен тва докато резолвне съспенд 4... минават 16 вечности, особено в ЕДХ след 7-8 ход. Long story short - не се подвеждай по привидно якото умение - изтествано е и доказано, че ако изобщо резолвне не поражда желания ефект

Ако държиш на тея цветове мога да ти препоръчам Nin, the pain artist. Тя поне изглежда интересна - представям си я с хиляди ефекти дето взимат крийчъри ънтил енд ф търн, атакува с тях и след това ги убива от садо-мазо и теглиш умопомрачителни количества карти в процеса, с което си теглиш следващата крадялка и повтаряш до безкрай. Вярно, това ще е възможно покрай едва след 8-9тата земя, но мисля, че си струва да се обмисли като концепция.

Цирцу? Please tell me you're kidding. Първото му умение беше безполезен мил още в стандарт. Второто му е просто плачевно - в смисъл докато той е в игра хората не могат да играят спелове екзайлнати в рамките на това му влизане... което е релевантно КАК? При условие, че всеки има всяка карта по еднъж в дека... Тоя тип е един от малкото хитреци, които въпреки че смучеха в лимитед и стандарт успявах да продължат да го правят и в ЕДХ.

За кракена - че е много як - наистина, два йвейжъна (не с твърди ивейжъни, но като цяло хората имат тенденция да играят наккви бейсик земи - освен ако не са Бернар, който направо ПЛАЧЕ да ми се наниже на Anathemancer-а Twisted Evil ) и има силно кард адвантидж абилити. Наистина по използваемост то бие тегленето на една карта от Гарза, но пък тя има хейст, което значи по-голям шанс да й резолвне и демиджа и адвантиджа. Освен тва тя набърква и червено в цялата работа. Малко е спорна работата тука - не мога да преценя кой е по-як, общо взето и двамата препоръчвам.

Като цяло Врексиал би бил по-лесен за оправяне от гледна точка на земи, щото е само два цвята - няма нужда да събираш хиляди дуалки и да се притесняваш кой знае колко от screw, но за сметка на това може да срещне проблеми от гледна точка на консистентност - не е ясно кога и дали ще удари, абилитито му е достатъчно застрашително за да искат хората да го очисят веднага като изскочи (оето никога не е добре за генерал) а от чисто билдърска перспектива - дали ще имаш подходящи карти. Гарза не е чак толкова добра от гледна точка на счупеност на самия генерал, но според мен е по-консистентна и използваема с оглед на хейста, а ще е по-лесно да й намериш нонленд картите - добавянето на ще един цвят доста драстично увеличава количестовто реджектед реъри, на които можеш данамериш място в дека в дека, но пък остава проблема със земите, а той е сериозен.

Май пак се върнах на въпроса, който ме тормози от Равника насам - за да е един дек консистентен ТРЯБВА ЛИ мана базата му да струва поне два пъти колкото всичко останало вътре? Кому е нужно това и защо?

Иначе, да, ако ти е твърде затормозяващо на сухо да циклиш цялата ЕДХ теория и да мислиш тоя ли да си направя или оня - винаги можеш да си вземеш едно пеконструктед декче, до сега май не съм намерил някой дето да се е оплакал от тях. Тва също е приемлив вариант - па като го поциклиш да почнеш да си го туийкваш.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Baron Hellequin Пет Фев 24, 2012 11:56 am

Onewithnothing написа:
Май пак се върнах на въпроса, който ме тормози от Равника насам - за да е един дек консистентен ТРЯБВА ЛИ мана базата му да струва поне два пъти колкото всичко останало вътре? Кому е нужно това и защо?

В ЕДХ- Go green or die. Малки рампи, титан, готово.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Rator Пет Фев 24, 2012 5:20 pm

Да, зеленото в ЕДХ е един от най- скъпите цветове (третия, ако трябва да сме точни, говорим като цени на стейпъли) както и най- евтиния и най- работещия за бюджетки.
ЕДХ без зелено иска много артефакти за рампа, защото без рампа в каквото и да е ЕДХ си заникъде, а артефактите имат няколко проблема:
Много то тях са скъпи и трудни за намиране
Забърсвани биват от board sweeper-и
могат да те прецакат по различни начини с тях и т.н

Играеш Rampanth Growth и се кефиш.

В ЕДХ Сашо има 2 много важни неща:
1) SPEED - ще рече бързо бързо да си наредиш земите/ мана source-овете и да можеш да кастваш дебелите спелове по- отрано
2) Card Advantage - какъвто и дек да играеш трябва да имаш начин да си пълниш ръката. WoG в ЕДХ не го считай като кард адвантидж, макар че е ОГРОМЕН кард адвантидж. ГОворим за DRAW или връщане от гроба (recursion). Трябва ти такова, щото рано или късно тея 7 карти и 1 от хода изтъняват и оставаш без опции и докато другите играят и се кефят ти топдекваш поредната земя и пасваш.

Кард адвантидж ти дава синьото, зеленото или черното. И трите имат много добри начини, понякога коренно различни. Червеното в ЕДХ е считано за най- слабия цвят, макар че аз не мисля така, и то си има своите бисери (Но са малко). Бялото се играе предимно за board sweepers, щото то там е най- добро, също така има най- яките хейт ефекти, както и различни начини да се оправя с всевъзможни перманенти. Бялото според мен е чисто и просто един toolbox в едх. Вторите най- добри тутори има също...

пак почнах някви рандом неща да пиша - предлагам ти да оставиш нагласата "генерал в тия цветове". Прегледай ВСИЧКИ генерали, аз съм го правил сигурно 2-3 пъти вече, харесай си 1-2ма, които не струват света и си ги поръчай. Пробвай единия с бюджетка, пробвай и другия с бюджетка и си pick-ни единия кат main генерал.
Аз горещо препоръчвам Кракена между другото, поради няколко причини:
1) На високо ниво като генерал е. Т.е хубав. Ама наистина е готинSmile
2) черното и синьото са цветовете при които най- лесно постигаш card advantig под вида Draw.
3) не ти трябват някви ултра скъпи карти за да скалъпиш такъв дек. Трябват ти Lightning Greaves, Whispersilk Cloak, Hexproof Boots или както бяха, изобщо начини да си пазиш генерала. Draw effects (Тежки дроу-ове, т.е не карта за карта или divination shit), COunter-spell-ове, които са комъни деммит и Doomblade shits.
Събираш го на купчина и си готов. Smile

По същия начин може да подходиш към всеки генерал, стига да ти харесва като карта. В никакъв случай не играй нещо, което ще го играеш само заради цветовете! Аз не съм известен с това, че играя зелено, но виж, в ЕДХ ми е толкова забавно и сега си чакам Riku-to Smile Smile Smile
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Onewithnothing Съб Фев 25, 2012 10:26 pm

Този път не мога да се съглася. Аз съм го пробвал доста пъти - в Kresh, Doran, Savra, Skullbrair, Progenitus и честно казано наблюденията ми сочат, че зеленото в ЕДХ става само за фикс. Твърде straightforward и ендообразно е за каква да е друга роля - наистина има доста фикс и хейт (което го имаш в бялото и в червеното, в повечето случаи почти толкова успешно), освен това може да дропне някакви бочове, които като се има предвид че почвате с двойно повече ХП не са кой знае колко по-впечатляващи от тези на останалите цветове... и толкоз. Мнооого бързо му свършва газта, само на рамп и хейт не може да кара, а животните му са невпечатляващи - не е интересно, че в цвета е имало на ънкомън слот повече неща с 4+ пауър и тъфнес, факта е, че същия бийтинг пауър можеш да го докараш на реър слот от други цветове с някой реджектед реър, като прибавиш 1-2 мана (които най-често са irrelephant), а ще получиш и някое интересно калър спесифик абилити в допълнение.

Long story short - опитвам се да го харесам, зеленото, I really do, ама... не. Слабичко е - няма интересни и разнообразни приложения и въпреки че е от по-консистентните цветове в стандарт просто нещата не се случват за него в ЕДХ.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by sa6obg1 Пон Фев 27, 2012 7:13 am

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!! izbrah si EDH !!! ------The Mimeoplasm
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

samo nemoga si spomnq dali go ima6e v pulsara

sa6obg1

Брой мнения : 18
Join date : 30.12.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Dragonan Пон Фев 27, 2012 7:43 am

и да го няма, ще го поръчат Smile Командърите са Supply on Demand тука.

btw аз се чудя кой от двата дека да си купя: RUG с Intet за генерал или RWU с Ruhan of the Formori
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Baron Hellequin Пон Фев 27, 2012 7:45 am

@Сашо - Човек, има ПОНЕ 2 МИМЕОПЛАЗМА В ПЛОВДИВ...

Янко, вземи си т'ва с Интет и ми трейдни Анимар...
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Onewithnothing Пон Фев 27, 2012 9:22 pm

От които е играе точно.... 0. Понеже Ги вечно е махмурлия и до ЕДХ не удържа просто, а Бернар неговия го взе с единствената идея да го канибализира. Нека, като си е харесал дек - да си го купи. Мимеоплазъма е приятен компромис между профит, пауър и фън. А и с прекончета е най-лесно като за начало, по-нататък ще си го ъпгрейдне и ще стане нещо като яко.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Hex Пон Фев 27, 2012 11:01 pm

Mimeoplasm e много як, цъкам го откакто излезнаха EDH декчетата. Най-важното в дека е да имаш солидно количество фикс/рамп и бочове с добри enters the battlefield abilities и просто такива с много power/toughness, трябват ти да събереш и някви по-яки контри, абе дека е много забавен, пък и доста силен при правилните карти. Само една идея да ти там - не е идея да играеш карти, които ти хвърлят крийчърите в грейва(buried alive примерно), защото ти правят дека прекалено graveyard dependent. Идеята, за да е наистина силен е просто да играеш силни крийчъри(разни титани, дребни елдразита, Sheoldred, даже разни Mulldrifter-и и Solemn Simulacrum-и, които рано или късно умират, ама избиват няква чужда карта и после малко по-малко правиш някви огромни Mimeoplasm-и. В смисъл, играеш генерала само след като са ти свършили бочовете, щото ги exile-ва все пак. Якото е, че можеш да копираш и чужди умрели крийчъри и да го играеш повече на milling/self-milling, discard и тем подобни.
Като цяло идеята на дека е late game да вади бочове от нищото нон-стоп и да върти кард адвантаж, който е по-голям от на другия. Много злоба е примерно да имаш Rune-Scarred Demon и да му изиграеш Right of Replication с kicker-a.
Таа, дека може да е много забавен, може да е много силен, обаче в общия случай колкото по-дълга става играта, толкова по-сложно става да го играеш, Имаш адски много решения само с Mimeoplasm-a, да не говорим за всичките ти карти в ръката и на полето. За multiplayer не е много добра идея, пожете слага изключително огромни крийчъри и всички тръгват да го убиват.
Пробвай го, идея е да си вземеш preconstructed дека, има бая важни неща в него, макар че може просто да си поръчаш Mimeoplasm, Sol Ring, Lightning Greaves, Oblivion Stone и някви подобни.
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Baron Hellequin Вто Фев 28, 2012 8:18 am

Ги, не е ли идеята да си stuff-ваш гроба с крийчъри преди да си изкараш дебелака който да стане копие на тях, тъй като Mimeoplasm е просто един combo piece в пъзела който като решиш те води до победа? Изкара го така, че ти все едно играеш Damia,а не Плазъм, а него ползваш просто ей така като чистка на graveyard...
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Hex Вто Фев 28, 2012 8:47 am

Може и да го играеш така, пробвал съм го, ама просто е много по-слабо според мен, повече си на загуба от към карти. По-хуу да си играеш типовете, да свършат нещо (може и да пребият, кой знае), да отидат в грейва и от там да ги вадиш пак. Value!!! Може и да стане като някъв реаниматор дек, ама мнооого сложно, и ти трябват бая бая скъпи карти за тва.
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Onewithnothing Вто Фев 28, 2012 11:20 am

Реаниматор в ЕДХ е слабо. Не само че трябва да имаш бочовете, че и да минат през грейвярда, и стари реаниматор карти ами и трябва нещата да резолвват в точно определен дек, трябват ти и катализаториточно тип дискард и buried alive И да разчиташ, че няма някой да ти счупи гроба... Сложно. И контрапродуктивно, с мимеоплазъма. По-яко ще върви ако просто плюе гадости, а когато гадостите свършат и няма изглед да изкараш достатъчно кард адвантидж за да додълбаеш бързо до следващия боч - хоп, 11/11 свинюнгстер с уменията на Шеолдред например. нещо като профит. Обаче за мимеоплазъма аз съм на мнение че той в никакъв случай не трябва да се играе рано - трябва да почне да влиза в игра когато сте останали само 3ма човека напрмер, и искаш да изнасилиш лошковците бързо.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Rator Вто Фев 28, 2012 12:44 pm

Драгни въздържах се от коментар, когато каза че зелено в ЕДХ не го бива, но този път не мога да подмина, че реаниматорите в ЕДХ са слаби... Тея декове не се правят с картите, които ние разполагаме, моля ви се, прибързвате! А как ти изглежда Thoughtsieze -> Dance of the Dead/ Animate Dead? Шибания Entomb и Reanimate? Exhume? Sedris в правилния дек колко е силеееен например..
Compulsion shits и бизенса потръгва още на 4ти - 5ти ход. Естествено с лудия късмет нямаш проблем и на 2ри..
никой не казва, че е консистентен fast deck, но дай му 5-6 врътки и със сигурност ще има материал за ползване - тонове грейв, сумати реанимации, екуипмънти за тея същества на полето.
Човек, реаниматор може да локне player out on the spot...
Разглеждах един лист с Никол Болас.. ми тва чудо ако влезе с ботуш ти печелиш? (говорим не за нормалния му кастинг кост ход).

Също така Ги, 80% от това дали да те атакуват в Мултиплейър е това КАК играеш, а не какъв дек играеш.
Аз ако ще поупър ЕДХ да играя пак ще съм за много хора таргет номер 1, ако ще на полето да има продженитус, който ни избива всички... Ти само си мислиш, че всички ще те ИЗАГРЯТ ако тропнеш дебел мимеоплазъм, но ако го направиш, когато му е времето и с цел не просто "айде да си тропна ся мимеоплазма и да почвам да трепя 1 по 1 6тима player-и", ами да си редиш борда, да чакаш момента, да гледаш кой с/у кой е... и чак когато си 100% сигурен, че има смисъл- тогава.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Onewithnothing Вто Фев 28, 2012 4:16 pm

@ Бернар - Седрис не е точно реаниматор, а рандом джиджи-биджи неща. И наистина е як, за тва и ще си направя дек с него :Д

Да, което си е вярно вярно си е - можеш до 4 ход да си изхабил 4 карти за да направиш комбо и да изкараш няккви неща, които за 1 в 1 ще локнат играта, тва не бих бил толкова тъп че да го отричам. Само че съм на мнение - и това е мое мнение, че първо - не е тва идеята - да правиш ърли гейм комбо от 2 карти, второ - даже и да резолвне след това ще те нахейтят и вероятно ще си вземеш първи. Реаниматора в ЕДХ според мен би трябвало да работи по следния начин - първо малко се изрампва и натрупва борд, след това почва да плюе бочове - по един на ход. Те така или иначе ще идат до гробището. По някое време, като са се съкратили играчите и са останали примерно само още 2ма дето кървят и агонизират на по 5-6 ХП и още един който да ги гаври избухва с Zombify, dance of the dead + Vigor mortis и играта приключва след 2 хода.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam Empty Re: ISkam da si naprava EDH ama ne znam kaf commander iskam

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите