Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wizards Deck Builder

4 posters

Go down

Wizards Deck Builder Empty Wizards Deck Builder

Писане by archdevil Чет Фев 02, 2012 7:29 am

Здрасти пичове, Уизърдс са сготвили някъв Дек билдър за Сиълд формат. Картите всяка седмица ще са различни. Това ще позволи да правим билдове и коментари от един пул. Което улеснява нещата и няма да се налага да поствам хиляда картинки. Лично на мен ми е интересно кой какво ще сглоби и какви ще са мотивите му, за да избере една карта пред друга. Ето линка - http://www.wizards.com/magic/sealeddeckbuilder/index.html?draftid=20120202. Аз ще тествам и ще дам моя избор.
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by archdevil Чет Фев 02, 2012 8:01 am

2 Briarpack Alpha
1 Crossway Vampire
1 Daybreak Ranger
1 Erdwal Ripper
1 Forge Devil
1 Galvanic Juggernaut
1 Hinterland Hermit
1 Huntmaster of the Fells
1 Instigator Gang
1 Nearheath Stalker
1 Orchard Spirit
1 Rage Thrower
1 Rakish Heir
1 Russet Wolves
1 Somberwald Dryad
1 Somberwald Spider
1 Ulvenwald Mystics
1 Woodland Sleuth
1 Furor of the Bitten
1 Naturalize
1 Ranger's Guile
1 Trepanation Blade
9 Mountain
8 Forest
Ето и моите мотиви - като се има предвид митичния върколак, мисля че е най-добре дека да се движи около него. Бърз поглед на другите цветове показа, че от тях трудно може да се изстиска нещо смислено. Briar pack Alpha е много добра карта и на прерилийса ми ставаше лошо като я видя.
Вампирката си е тех във лимитед, така че реших и нея да включа в билда, въпреки че не получава кое знае какви бонуси.
Рейнджъра си е сила и мисля, че избора му е очеваден.
Erdwal Ripper - не е най-прекрасната карта на света, но има някакви възможности.
Forge Devil - лошото на тоя билд е че това е единствения фърст дроп. Дори и по-късно да дойде ЕТВ ефекта му е добър така че да има полза срещу някъв 1/1 спирит токен.
Galvanic Juggernaut - доволно силна карта в лимитед среда.
Hinterland Hermit - не лош 2-дроп.
Huntmaster - няма смисъл да коментирам.
Instigator Gang - супер мощна карта.
Сталкера - абе не блести особено много, но пък трудно умира. При липсата на римувъл у противника си е много добър блокер, който се връща от гроба с една идея по-голям. А бонуса от Бандата го прави доволно гаден Smile
Спирита - ами хвърчи, 2/2 за три мана. Хубаво е да има нещо хвърчащо срещу разни спирити и други подобни.
Рейдж троуъра също мисля, че е стабилен за лимитед среда, въпреки високия мана кост.
Ракиш Еир - ами той си ми е слабост освен това помага на другите вампове в билда да се напомпат в случай, че успеят да пробият блокадата на опонента.
Някви вълци - 3/3 за 4 мана си е стабилна сделка.
Дриадата - 2/2 за 2 мана + форестуок. Харесва ми.
Паяка е много стабилен срещу всякви летялки, включително и ако ви играят Гайст оф Сейнт Трафт. Ако успеете да му активирате и морбида си става една много стабилна стена срещу летялки.
Миситици - върколаци. Нищо особено в случая.
Следващата кака съм я включил в случай, че ми утрепат я хънтмастъра я нещо друго ващно да мога да си го върна.
Фюрор оф дъ битън - на прерилиса научих, че подобни бъфчета хич не са за подценяване в лимитед.
Натуралайз - трябва си едно - две такива. Даже се чудих дали да не сложа онва за 3 мана, но класиката си е класика.
Рейнджър`с нещо си - бъфче.
Трепанейшън блейд - тва па колко е силно в лимитед не е истина Smile
Хайде споделете вешите идеи за билд и мотиви Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by Hex Чет Фев 02, 2012 8:36 am

9 Forest
8 Mountain
1 Avacyn's Pilgrim - Дава мана, а дека има много 4 дропове => мноо як
2 Briarpack Alpha - no need to comment
1 Crossway Vampire - not bad, агро някво вкарва
1 Daybreak Ranger - много, много лют като се трансформира
1 Erdwal Ripper - не е нещо особено, ама нне е трудно да порасте, пък акко убият него, по-яките ти работи ще живеят
1 Forge Devil - тва е толкова яко в тоя формат с всичките 1-toughness creatures, няма да го играеш ако си убиваш нещо твое ъф корс, тоя тип е адвантаж
1 Galvanic Juggernaut - доста здрав beater във формата, знаем го
1 Hinterland Hermit - някво агро, макар че тоя типец ми се вижда от по-слабите върколаци, пак налива
1 Huntmaster of the Fells - ясна раота
1 Instigator Gang - много здрав
2 Nearheath Stalker - undying-a ги прави 2за1, тъй че не са лоши, пък и тия я ги кастнеш, я не, 4-дроповете всичките са супер луди в тоя дек
1 Orchard Spirit - evasive threat
1 Rakish Heir - нелош крийчър е, дори да не напомпи нищо, пак е 2/2, което отнася римувъл/крийчър
1 Torch Fiend - агресивна простотийка, евентуало чупи нещо проблемно
1 Ulvenwald Mystics - много здрав върколак, regenerate-a го прави бая тежък за убиване
1 Woodland Sleuth - наливаш се, умират ти някви, играеш тва, profit
1 Crushing Vines - някъв римувъл да има все пак
1 Fling - ако нещо ти хванат с bonds of faith/claustrophobia/ нещо подобно, или ти трябва морбит тригър, или просто демидж - ае, яко е.
1 Mask of Avacyn - има много яки бомби в дека, с тва ги пазиш от римувъл доста приятно, макар че тая карта принципно не ме кефи особено, тука влиза добре
1 Ranger's Guile - контра на римувъл/комбат трик
1 Spidery Grasp - същото като горното, ама повече combat trick


Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty le deck

Писане by Winterchill Чет Фев 02, 2012 9:49 am

7 Forest
8 Mountain
1 Swamp
1 Shimmering Grotto
|----->Ебаси кривата манабаза Very Happy
1 Avacyn's Pilgrim -> дава мана, има p/t => пич е.
2 Briarpack Alpha -> Доста добър крийчър. В повечето случаи ще убие някой на противника с тоя флаш и +2/+2
1 Crossway Vampire -> Един от по-смислените 3 дропове в тоя дек
1 Daybreak Ranger-> Убива летялки, флипва се, убива постоянно всякакви типове и налазва за по 4. Не мисля че си струва да го играя
1 Erdwal Ripper -> Искаше ми се да не го играя този, обаче кривата ми съква и се налага.
1 Forge Devil -> Тоя е много близо до gut shot като карта, щото 1/1 тялото му рядко прави нещо, но пък и Gut Shot не е лошо.
1 Galvanic Juggernaut-> Един от най-добрите Juggernaut-и принтирани. Чъмп-ваш ли, или си взимаш 5?
1 Hinterland Hermit-> Не е нещо впечатляващо но за 2 мана е прилична сделка
1 Huntmaster of the Fells-> Kaboooom. Ти умря.
1 Instigator Gang-> Kabooooom. Ти пак умря.
1 Orchard Spirit-> 3 мана 2/2 с Evasion. Не можеш да искаш много повече от комън крийчър.
1 Rage Thrower-> Тва ни е финишъра. Ако всичко се обърка играеш Thrower-a и АТАКА-ПОБЕДА.
1 Rakish Heir-> Още един глупак който не ми се ще да играя, но нямам много алтернативи.
1 Somberwald Dryad-> Мда, играя 2 мана 2/2. Ама все пак трябва да правя нещо докато долетят големите върколаци.
1 Torch Fiend-> Приличен 2 дроп. Хубаво е да имаш някакъв артефакт римувал в сиълд.
1 Ulvenwald Mystics-> Още един супер як крийчър за 4 мана... Само да оцелея до 4 и бия Very Happy
1 Crushing Vines-> Мн добра карта. Чупи летялки и чупи артефакти. Зеленото римувала му с тва се изчерпва принципно
2 Fires of Undeath-> Една от причините за черния ми сплаш. Шок за 3 мана не е зле, ама защо да не са 2 шока от 1 карта?
1 Increasing Ambition->Другата карта от сплаша. Струва само 1 черно, което я прави идеална за целта. Имам известна липса на карти, а Diabolic Tutor ефектите са много добри като имаш бомби, които тук са в изобилие, и някакъв римувал.
1 Ranger's Guile - Последната карта в дека. Не е толкова лоша колкото изглежда, спира римувал, макар че +1/+1-то няма особено зн.
1 Traveler's Amulet - За да си пооправя малко маната.
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by Onewithnothing Чет Фев 02, 2012 3:39 pm

Щях да ви оплюя, че само се занимавате с глупости, но симулаторчето наистина е направено супер приятно. Тествах го, крайния резултат е следния:

17 lands

8 Forest
5 Mountain
4 Plains

15 Creatures

2 Elgaud Inquisitor
2 Forge Devil
1 Hollowhenge Beast
1 Hollowhenge Spirit
1 Huntmaster of the Fells
2 Kessig Recluse
2 Markov Warlord
1 Mondronen Shaman
1 Niblis of the Urn
1 Vorapede
1 Young Wolf

8 Other
1 Burning Oil
1 Clinging Mists
1 Crushing Vines
1 Feed the Pack
1 Increasing Devotion
1 Talons of Falkenrath
2 Wrack with Madness

Положението с маната е кофти - няма достатъчно карти да форсвам бяло-синьо или червено-синьо, черното имаше само един култист дето скава хюмани, другото бяло беше пълна скръб... А в зелено червеното има доста яка бомба в лицето на хънтсмастъра, но пак - не достатъчно карти че да се играе самоцелно. Така че бяло-зелено-червено, макар и да е кофти, че няма никакъв фикс. От друга страна обаче само 4 каери в дека искат двойна мана и тва е злената, дето така или иначе е доминантен цвят. Дека е силно ситуационен, но ако си тегли земите като хората би трябвало да се оправя. С тоя мана кост може би бих обмислил дали да не сложа още една червена земя, е тъй - като 41-ва карта.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by archdevil Чет Фев 02, 2012 4:02 pm

Бах, Драгни откъде ги изкара тея карти? Нямат почти нищо общо с пула в декбилдъра???
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by Onewithnothing Чет Фев 02, 2012 4:38 pm

Dragni does not share pools, apparently. Изпуснал съм частта с тва че трябва да билдвам от вашия пуул. Ригардлес.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by Onewithnothing Чет Фев 02, 2012 5:05 pm

My Main Deck

1 Avacyn's Pilgrim - Газ
2 Briarpack Alpha - комбат трик + тупалка.
1 Daybreak Ranger - Мацката с арбалета е страшна сила.
1 Forge Devil - не е 1 търн дроп, но мое да убие няккви неща и оставя точка.
1 Galvanic Juggernaut - POWER OVERWHELMING
1 Hinterland Hermit - нямах достатъчно неща за малко мана, дози е доста глупав но ко да праиш.
1 Huntmaster of the Fells - без коментар
1 Instigator Gang - БОЙ!
2 Nearheath Stalker - не съм сигурен до колко работи, но ако го дропнеш един ход по-рано с пилгрима сигурно е яко неккво
1 Rage Thrower - прекалено лесно се убива, за да става за бомба, но като нямаш омари и рибата е скарида.
1 Somberwald Dryad - мечка с ивейжън. Кърва ми е прекалено тежък в 4тия дроп, иначе нямаше да я сложа, вероятно.
1 Torch Fiend - слабичко, ама квото - такова.
1 Ulvenwald Mystics - дебели.

15 Creatures

8 Forest
7 Mountain
1 Swamp
1 Shimmering Grotto

17 Lands

1 Crushing Vines - ремуувал за досадни призраци, ангели и вампири.
2 Fires of Undeath - repeatable burn is repeatable
1 Furor of the Bitten - като нямам кой знае какви бомби ще си ги НАПРАВЯ!
1 Increasing Ambition - не знам как точно ще резолвне, но мисля че има идея да се пробва.
1 Spidery Grasp - комбат трик, при тва силен.
1 Traveler's Amulet - фикс. При условие, че кърва ми е толкова тежък в 4тия слот и имам черни неща с флашбек е оферта.
1 Undying Evil - лолрандом, не ми се слагаха други глупости, за тва вместо креатура, която да замени някоя моя умряла такава на тоя слот реших да сложа тва.

8 Other Spells
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Wizards Deck Builder Empty Re: Wizards Deck Builder

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите