Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAgic Celebration!?!?

+3
Bl1nD_95
Dragonan
archdevil
7 posters

Go down

MAgic Celebration!?!? Empty MAgic Celebration!?!?

Писане by archdevil Чет Юли 21, 2011 4:10 pm

Има нещо за 10ти Септември - http://www.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=mtg/daily/arcana/759
Векс, може ли да провериш дали ще е възможно и при нас да се случи това? Все пак е уорлдуайд Smile

Ето и още инфо за организаторите - http://www.wizards.com/wpn/Events/Event.aspx?x=MCEL

Пичове - ако не сте запознати с формата Mini-master ето повече инфо - http://www.wizards.com/Magic/TCG/Resources.aspx?x=mtg/tcg/resources/formats-casual
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Dragonan Чет Юли 21, 2011 4:32 pm

звучи обещаващо и можем да го направим (ако паладиумци не дадат бустъри може и да си ги платим ако има желаещи)

ето какво представлява Mini-Master формата:
отваря се 1 бустър и без да се гледа кои карти са се паднали, се добавят по 3 земи от всеки тип (15 общо) и се разбърква тестето. Нататък си е по нормалните правила.

има и друг вариянт на този формат: ползваш всички карти които са ти се паднали от бустъра в ръката и се играе без тестета. На всеки ход можеш да слагаш по една бейсик земя каквато си искаш (не е нужно да ти се е паднала от бустъра, може да си носиш земи отделно).

този формат съм го играл с Драгни и е супер забавен Very Happy
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Bl1nD_95 Чет Юли 21, 2011 6:22 pm

Добре де какво става когато свърши дека ? гаме овер за пича без дек ?
Bl1nD_95
Bl1nD_95

Брой мнения : 75
Join date : 12.06.2011

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Dragonan Чет Юли 21, 2011 8:24 pm

надали играта ще продължи повече от 20 хода....
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Rator Чет Юли 21, 2011 8:56 pm

При първия вариант - да, предполагам.
При втория обаче няма penalty, когато не можеш да изтеглиш карта. Също така когато нямаш тесте, карти които те карат да теглиш се анулират.

Това е много интересно, даже прочетох това за организаторите Very Happy Правят таблици с ивентите, всичко нагледно показано кога какво и как Smile

Аз съм за!
Не мога да разбера нещо обаче. При положение, че когато даден клуб/магазин прояви желание за даден ивент и се прати насам стоката нужна за пълното изпълняване на същия, как изобщо е възможно паладиум да преразпределят ресурсите ей така? В смисъл вместо да отидат като награден фонд да се сложат за продажба и ивент да няма или пък да е 1/2 награда? На мен най- малкото това ми се струва.. не в реда на нещата? Пък и тоя тип разпределяне на стоката е обратното на печалба в бъдещ план. Когато "зарибиш" определени хора, ако ще на малка загуба да си, в бъдещ план това ще ти се отрази добре - те остават доволни и продължават да играят. И което е по- важното - надъхват други.
Нямам претенции, че разбирам от това, така че който мисли, че може да даде обоснован отговор - моля нека заповяда!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Bl1nD_95 Чет Юли 21, 2011 9:29 pm

Бени ти явно не си запознат с политика на паладиум ... както и да е при нас в др. ТCG правят мизерии имат стока за пререализ тука ама не ни прават на всяко издание ,защо ? Защото в София са с приоритет!
Bl1nD_95
Bl1nD_95

Брой мнения : 75
Join date : 12.06.2011

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Dragonan Пет Юли 22, 2011 7:18 am

от когато съм почнал да играя не съм видял да имаме пропуснат прелирийз...

а и тази стока за евентите идва от уйзърдс, не от локалните дистрибутори.
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Rator Пет Юли 22, 2011 7:22 am

Ангата казва, че наградния фонд е различен. 1 бустър на човек < 2 бустъра на човек.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Os1rus Пет Юли 22, 2011 7:32 am

Омг 2 бустъра на човек са и при нас. 2 бустъра на човек е начина на формиране на това колко бустъра е наградния фонд. Тоест ако има 20 човека са 40 бустъра награда, който се разпределят както решим на място. Ако искате всеки да взима по 2, няма да има смисъл да играем, щото разлика между първия и последния няма да има.
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by v3x Пет Юли 22, 2011 7:35 am

Os1rus написа:Омг 2 бустъра на човек са и при нас. 2 бустъра на човек е начина на формиране на това колко бустъра е наградния фонд. Тоест ако има 20 човека са 40 бустъра награда, който се разпределят както решим на място. Ако искате всеки да взима по 2, няма да има смисъл да играем, щото разлика между първия и последния няма да има.
Т'ва

Dragonan написа:от когато съм почнал да играя не съм видял да имаме пропуснат прелирийз...

а и тази стока за евентите идва от уйзърдс, не от локалните дистрибутори.
Пропуснат нямаме, щот ги заявяваме, стоката, която идва от уизардс пак минава през дистрибуторите в случая Black Fire>Paladium>ние
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by archdevil Пет Юли 22, 2011 7:38 am

Първоналано и аз се дразнех, че и последните не взимат по два, но все пак повечето бустери са награда хем за скил хем за лък. И в крайна сметка по-важно е атмосферата и забавлението на самото събитие Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Dragonan Пет Юли 22, 2011 7:53 am

апостоле това дали ще вземем 1 или 2 бустъра ни е все едно на нас, разликата е минимална. но я си престави че си стигнал първо място и ми кажи няма ли значение дали ще вземеш 5-6 бустъра или 2.
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Os1rus Пет Юли 22, 2011 7:57 am

Ами има разлика да, ама оплакването дойде от човек, който повечето пъти е на първите места и не виждаме от какво се оплаква :Д
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by v3x Пет Юли 22, 2011 7:58 am

Os1rus написа:Ами има разлика да, ама оплакването дойде от човек, който повечето пъти е на първите места и не виждаме от какво се оплаква :Д
Оплаква се за спорта, ез южуъл
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by archdevil Пет Юли 22, 2011 8:03 am

Янко нали тва ми е идеята бе човек. Първоначално се дразнех, но после размислих и смятам, че така както е в момента е добре и е справедливо Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Dragonan Пет Юли 22, 2011 8:41 am

стига печелившите да не са някакви Spike-ове както стана последния път, така както е в момента найстина е по-добре Smile
а бени се оплакваше защото сигурно не знаеше че това 2 бустъра е общия награден фонд Laughing
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Onewithnothing Пет Юли 22, 2011 11:22 am

Отебете тая работа с размесването на карти от всички цветове със също толкова земи, тва е глупост. Никога ли не сте играли на буустъри?

Става е по тоя начин:

Отваря всеки по един буустър. Тоя буустър му е ръката. Всеки играч си скипва дроу фазата, максимум хенд сайза е 15. Също така от страни има по един пуул с 20 земи - от всеки цвят по 4 - и всеки има право да играе земи от там, все едно са му в ръката. Формата е тестван, работи, макар, че милинг и дроу са безполезни а-приори в него. Което попринцип не е проблем, щот са редки и двата вида карти.

Алтернативно може и дет викахте да се шъфълне буустъра и да се теглят ръце от по 4 или 5 карти и останалото да ти е тестето.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Rator Пет Юли 22, 2011 12:53 pm

Ха, оплакване... констатиране просто Wink
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MAgic Celebration!?!? Empty Re: MAgic Celebration!?!?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите