Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

M12 new point of view

4 posters

Go down

M12 new point of view Empty M12 new point of view

Писане by Rator Пон Юли 11, 2011 10:01 pm

Така. Понеже това ми е първото 1во място на пререлийз, смятам, че бих могъл да спретна едно репортче. А и имаше някакви интересни неща. Пък и на Драгни репорта ме вдъхнови Very Happy

Да започнем с пуула - очевидно беше добър, то без хубаво тесто хляб не става, и бях адски доволен и поради факта, че си отворих картата за която бях дошъл - Чандра. Митака с/у мен също отвори такава и ни беше яко.
Черно - шитни (МНОГО шитни) и 1 дуумблейд. Мех.
Бяло - Aegis Angel, Archon of Justice. Като ги видях направо се разцепих от кеф, по - късно осъзнах обаче, че освен тея двете и О-ринг, нямаше абсолютно нищо друго. Имаше и два коня за White Mana White Mana но силата беше в червеното, а то беше много интензивно. Реших че ще сплашвам О-ринг и зарязвам бочовете. Нямаше как просто.
Синьо - много летялки, абе хубаво беше. Нямаше бомби и исках да го играя.
Червено - wtf 2ма 4 мана 3/3 Bloodthurst 2, Chandra, Incinerate, Chandra's Outrage, 2 mana 1/1 bloodthurst 2... имаше карти.
Зелено - бочове, паяци Wink , и една Хидра примевал.
Дека беше зелено- червен и изглеждаше доста агрсивен с експлозивни дроуове по възможност. Искам тук да отбележа, че в началото исках да играя синьо- червено, поради факта че е синьо-червено и защото всеки път когато се доверявах на зеленото с бочове губех мощно. Росен сподели че би го играл зелено и като погледнах, че всяка една зелена карта как си намира място пред сините, реших да суапна.

1ва игра - Тошето.
1 Mana Тошето имаше гарук и първата ми я взе с 6 6/6 бийста от Гарука. Аз си отворих Чандрата на 4ти ход ама нямаше много какво да направя.
2 Mana Доста екзплозивна беше тая, с Рампант гроут и пак с чандра. Събра някак си, просто редяхме съшества и моите го прегазиха накрая с летялки от Пентавус.
3 Mana Тук той нямаше много хубава начална игра а аз имах, опита се да потърси с Диаболик Тутор Гарука, но аз бях подготвен с Lava Axe Very Happy Sorry Тоше! Независимо от всичко Тошето е изключително доволен, насъбра си цяла гора зелени карти накрая на пререлийза и игрите бяха фън Smile

2ра игра - Ванката (лил ПИ?!) (ВИЗЗЕРДРИКС)
1 Mana Ванката играеше контрол (ПхахаххаХАхА?!) и ми беше много забавно да го гледам как се чуди кога да си играе frost breath-a. Така е Ванка, не всяка игра е нареждане на хейстъри и тапване - пас. Имаше някви бомби но не успя да ги изкара. Тук си изкарах Чандрата пак.
2 Mana Рампант Гроут 2ри, 3ти ход- Чандра. бум тва бум онова, улт GG.. Той не сложи нищо на борда до 3ти ход и така. Квото и да става обаче, Виззердрикс винаги ще е най- силната карта в Маджик, а Ванката има над 9000 у тях, при тва фойл, така че никой не може да му каже чеп!

3та игра - Бенджамин, германеца с двата Титана. wow.
1 Mana като разбрах, че съм с/у него си викам дотук бях! Точно преди това видях как Ачо го биха нагло- нагло... Работата беше странна. Точно през това време Драгни беше до мен и играеше срещу другия Panzer Elite, и си умирах от кеф Very Happy Та - започнах плахо с някви крийчъри той обаче още по- постно с някъв 0/3 котак, бих го бих го бих го с блъдтърстъри докато не извади титан. Като го извади го изчаках да атакува, блок с паяк и Chandra's Outrage. Той не беше останал с много карти а аз имах това- онова, измежду които и Titanic Growth, с който го довърших. Интересно ми беше как каквото и да прави, демиджа от Титана го хвърляше по плейър. Така правеше и с/у Ачо. Първи турнир все пак Smile
2 Mana Втората игра беше една от най- мощните. Изкарах две 5/5та, паук и още един паук 2/5. Пак си изкара Титана, обаче тоя път минах през него без да го барам. Просто тея блъдтърстъри много бият. Имах и Септъра за пинг, което беше и фаталното.
Като цяло пича беше сглобил супер дек за първи турнир. Но съм 100% сигурен, че в пуула им е имало много по- добри варианти и ако бяха добри, Бенждамин щеше да вземе пререлийза. Имаше идея в дека, в началото изкарваше безполезни карти за удържане, имаше сплашнат Фог (дъ фък?!), но ако можеше да прави pressure - никакъв шанс. Единственото заради което спечелиш беше, че той като че ли ми "даваше" early game-a. Не изтеглих Чандра с/у него, но не тя не беше нужна там.

4та игра - Генади!
1 Mana от миналия драфт Генади много ме беше наплашил, също така и от пререлийза на Scars. Забелязах, че каквото и да става, Генади винаги има интересен дек. Супер идеен и готин, браво за което. Тук не помня как точно се разиграха нещата. Помня само че Чандрата си я изкарах, направих улт и направо плеймата ми пламна. (той щеше да пламне и сам, ако ВЕксо не беше пуснал климатика). Доста добре си ги натеглих.
2 Mana тая игра мнооого ме изпоти. Тук ми наложи много pressure, даже май я взе, не помня дали с него бях 2-1 или 2-0. Ако ме е бил - много здраво ме е бил. Ако не ме е бил, значи това е играта в която бях на косъм. Стана така че единственото нещо, което ме спасява е Чандра от топдек. Тука точно като Ruel Ultimatum (за тея които не знаят, Alara в стандарт - световния шампион е Оливър Руел и си пожела Круел Ултиматум от топдек като единственото нещо което му печелеше световното. Получи си го) си изкарах Чандрата и той не изтегли бърн. Това беше уникален топдек и Киро за сигурно 60 път ми каза "Дееба и лъкера дееба как си ги пожелава"

5та игра - Росен.
Най- трудната част... Роската (Янко млъкни) е просто машина. Имаше тъп пуул, даже много тъп, седях до него. Просто картите не ставаха. Липсваха му много неща. Винаги става така - човека се сцревна и на Пререлийза на MBSG с някви тъпи мирове (сори Векс). А би всички 2-0..
Най- лъкерската част от турнира беше това.
1 Mana За първи път изкарвах Примордиал Хидрата с/у някой днес. Тя стана 16/16 трамплист а той НЯМА нито една карта която да се оправи със същество над 3 живот. Или 2, май имаше само Шок. Просто си взе.
2 Mana ОЩЕ повече. Хидра със ботушки на 4ти ход, когато се тапаутна. 1/1 - 2/2 - 4/4 - 8/8 - 16/16. Няма как просто. Нищо смислено не бяха игрите, както винаги прецака ме за нещо щото може, но не беше фатално с хидра на полето.

След турнира играхме само аз и него със същите декове, но аз играх Синьо-червено. Би ме сигурно 5/1 или 5/2. Blowout...
Само още няколко изречения. Не мисля, че направих нещо много про или каквото и да е било подобно. Изкарах късмет - 3 пъти *ТРИ* си пожелах Чандра от топдек, където само при Генади беше фатална. НО ТРИ ПЪТИ топдек Чандра беше уникално, просто уникално, на третия път се спуках от кеф... Един път също така си пожелах Пентавус с/у Тошето когато ми трябваше за да го мина с летялки, щото борда беше заключен. Дойде веднага. Киро гледаше и остана изумен от това как си ги теглех. Просто уникално.... Също така в началото на турнира нямаше опенинг ханд без Чандра...

Най- много ме е яд, че не играх с Драгни. ( Very Happy Very Happy Very Happy ) Жалко Драгни Very Happy
Мишо ми изтегли черния титан. Мишо ми изтегли и един опенинг ханд. Браво Мишо!
Тошето остана супер доволен със фойл друид и гарук и кво ли още не от гората! БРаво Тоше! Радвам се за теб сериозно!
Митака е машина, щото изтегли Чандра! И щото е пич също.
Стенли беше ли на турнира?
Нака... незнам как си направил 3/2 в София с тва....
Ги беше най- големия хейтър тоя ден. Нищо Ги, признавам си, чийтвах всяка игра!
Киро се радваше as always Smile Smile
Росен, as always беше най- screwnnatiq в турнира. 10 бустера нищо над 2 долара... Това не му попречи да шие обаче. Thumbs up.
на Генади косата е creepy, един път ме стресна мощно- мощно! Също така обърках Judas Priest на тениската му, позор за мен, + за тениската!
Евала на Вексо и/или шефчето (на него па евала по default) - с климатика беше екстра и турнира мина супер. Нямаше никой пострадал, мене главъ ме болеше мощно- мощно, но най- голямото зло в Пулсара (Драгни?!) намери да ми даде аналгин и всичко беше тип- топ. Акъл се иска да си носиш аналгин като влизаш в пулсара, ей...

Това е!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

M12 new point of view Empty Re: M12 new point of view

Писане by Baron Hellequin Вто Юли 12, 2011 7:05 am

Rator написа: Нямаше никой пострадал

ПОНЕ 4 СТОЛА не са никой. Arrow

И Бени, един гарван ми каза че си послъгвал срещу Бен, така ли е? xD
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

M12 new point of view Empty Re: M12 new point of view

Писане by Onewithnothing Вто Юли 12, 2011 8:13 am

Гах! И аз сега като четох се замислих колко куцо не се сетихме да направим една-две игри с теб след тва, а направо разглобих дека. Карай, следващия път.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

M12 new point of view Empty Re: M12 new point of view

Писане by Hex Вто Юли 12, 2011 8:44 am

Baron Hellequin написа:
Rator написа: Нямаше никой пострадал

ПОНЕ 4 СТОЛА не са никой. Arrow

И Бени, един гарван ми каза че си послъгвал срещу Бен, така ли е? xD

А, кво е лъгал ?? :Р
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

M12 new point of view Empty Re: M12 new point of view

Писане by Rator Вто Юли 12, 2011 8:49 am

Хаха, тоя па lawkeeeper само да чуе послъгване и вече няма оттърваване от него Very Happy
Глупости, супер яка игра си направихме с Бенджамин. Ако беше изтеглил 2рия титан поне една игра нямаше да имам шанс.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

M12 new point of view Empty Re: M12 new point of view

Писане by Baron Hellequin Вто Юли 12, 2011 11:05 am

Не Lawkeeper,Бени. Бъдещ Judge. xD
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

M12 new point of view Empty Re: M12 new point of view

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите