Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

4 posters

Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Съб Юни 18, 2011 6:35 am

1 General : Vorosh, the Hunter 3BUG

24 Creatures :
Viridian Emissary 1G
Sylvan Ranger 1G
Vinelasher Kudzu 1G
Treasure Mage 2U
Lilliana’s Specter 1BB
Royal Assassin 1BB
Omnath 2G
Conundrum Sphinx 2UU
Skinrender 2BB
Stag Beetle 3GG
Skullmulcher 4G
Teferi…2UUU
Drana…3BB
Spearbrk.Behemoth 5GG
Mossbridge Troll 5GG
Engulfing Slagwurm 5GG
Platinum Emper…8
Precursor Golem 5
Artisan of Kozilek 9
Acidic Slime 3GG
Ondu Giant 3G
Steel Hellkite 6
Terastodon 6GG
Wurmcoil Engine 6

Counter : 5
Traumatic Vision 3UU
Lay Bare 2UU
Essence scatter 1U
Cancel 1UU
Stoic Rebutal 1UU

Removal : 6
Terror 1B
Doom Blade 1B
Corpsehatch 3BB
Vendetta B
Naturalise 1B
Slice in Twain 2GG

Ramp : 3
Cultivate 2G
Rampanth Growth 1G
Growth Spasm 2G

Draw/Tutor : 4
Jace’s Ingenuity 3UU
Sign in Blood BB
Diabolic Tutor 2BB
Genesis Wave XGGG
Explore 1G

Ressurect/M.Control stuff : 2
Rise from the Grave 4B
Volition Reins 3UUU




Artifacts : 9
Sphere of the Suns 2
Elixir of Immortality 1
Prophetic Prism 2
Dreamstone Hedron 6
Knowledge Pool 6
Whispersilk Cloak 3
Darksteel Axe 1
Darksteel Ignot 3
Seer’s Sundial 4

Discard : 1
Duress B

Aura : 3
Bear Umbra 2GG
Eldrazi Conscription 8
Snake Umbra 2G

Other : 2
Liliana Vess 3BB

Lands : 40
10 Forest
12 Swamp
11 Island
Jund Panorama
Evolving Wilds
Terramorphic Expanse
Simic Growth Chamber
Golgari Rot Farm
Dimir Aqueduct
Tectonic Edge

Дека е написан с мана кост на картите, остана само да се дискутира.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Съб Юни 18, 2011 7:35 am

Всякакъв вид Енчант Крийчъри, ако не се самозаменят (т.е - изтегли карта) СЪКВАТ, освен ако не са адски добри. Снейк умбра я замени за какъвто и да е дроу.
Bear Umbra бива, щото е много хубава. Консктрипцията незнам, решавай ти.
предполагам не е нужно да споменавам, че е контрите трябва да се сменят с по- добри. (Traumatic Vision ffs) - също така контри, които са само за срещу крийчъри в хайлендър не са препоръчтиелно - или всичко или нищо.
Viridian Emissary за Рампант Гроут.
Corpsehatch за какъвто и да е по- евтин ремувал.
Сложи тежък дроу- Tidings, Blue Sun's Zenith (макар че тва иска UUU, просто пример).

Иначе добре си се ориентирал откъм това какво трябва да има, окей е дека. За мултиплейър ще е доста по- добре отколкото за 1в1.
В 1в1 ти трябват много евтини спелове понеже outcome-а накрая се решава общо взето от добрия early game. Ако успееш да набузиш противника early по- късно няма да имаш проблем да декнеш тежък дроу и да продължиш с темпото.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Onewithnothing Съб Юни 18, 2011 9:59 am

Пеца... За твое добро ти казвам... ВДНАГА!

МАХАШ:
Skullmulcher - нищо не ти се блазни от сак аутлети, нямаш много крййчъри, които да ти е изгодно да изяде.
Mossbridge Troll - накратко - тъп е. На практика за тап на 10 пауър получава +5/+5... а няма трампъл. сложи някой друг боч при първа възможност.
Precursor Golem - тва работи само с темпърд стийл и дори тогава - с условности.
Elixir of Immortality - притрябнало ли ти е да си шъфълваш гроба в лайбрарито? Къв е шанса пак да изтеглиш нещо от смислените неща, дет си изграл? А 5те лайф? Махай, веднага. Тва е лимитед анти-мил.
Prophetic Prism - избери нещо по-добро, по възможност да дава мана, не само да я бланшира.
Darksteel Axe - няма изобщо да си правя труда да обяснявам.
Duress - таргет дискард? По кого ще го забиеш? Заеби, ако не е persecute дискарда няма идея, той е темпо механика а едх-то е бавно...
Snake Umbra - ГЛУПАВО! Пюър енд симпъл.

На мястото на тея неща слагаш 1-2 дебели зелени боча, можеби още някой ремуувал, tidings, не е кат да нямам 15 броя, не си поискал не съм ти дал, и задължително relic crush. И така или иначе имаш тефтери, сложи си един mystical teachings. Аз бих сложим и Omen machine е така, от злоба. И Hinder. След като играеш синьо е задължително...

И, не, Бернаре, има идея да се играят хард каунтъри само за крийчър. Генералите са крийчъри. Освен туй в общия случай се убива с бочове. Дори е по-готино да си избереш какво точно искаш да контролираш и да се съсредоточиш върху него, не да се опитваш да изконтриш света. Аз например в Дагъсна имам 5-6 контри и всичките освен една контрят само нонкрийчър и/или неща които ми таргетват генерала.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Съб Юни 18, 2011 6:26 pm

Нямам Tidings, Mystical Teachings, Relic crush, hinder....
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Съб Юни 18, 2011 6:36 pm

Според мен няма идея и няма и да играя.
Аз гледам как да стане най- силно. От тази гледна точка има ОПРЕДЕЛЕНО контри в пъти по- добре от Remove Soul. Всеки Cancel- like counter е по- добър винаги.
Като ти слагат майндслейвър ще си стискам и Ремув Соула и зъбите?
Като ми играят Уолкър, Дебел Дроу, или каунтър файт, като рампят зловещо с Чалис за 20, като играят Ленс...
Виж, Негейт ефекти - никакъв проблем. За крийчърите има plеnty решения. Важното е да се оправиш с другите глупости!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Onewithnothing Съб Юни 18, 2011 6:56 pm

В гъза ли си държа ръцете, че не си си щипнал от папката до ся Question аз за тва ги разнасям тея глупости нагоре-надолу, не от любов към мъкненето на картон с мен. Ще ти приготвя някакви неща и ще ти ги засиля по векс следващия път като се видим с него. През тва време можеш да ограбиш Ги от няккви комъни/ънкомъни и реджектед реъри. ПОЗВОЛЯВАМ ТИ.

Като се замисля - спокойно можеш да махнеш и конскрипшъна (много мана и 100% някой ще има ремуувал или за на стака или след тва) и вендетата (прекалено темпо е, плащане на много лайф вместо 2-3 мана отгоре не е хава).

Теб па веднъж да не ти изиграят слейвър. Факт, ремуув соул не спира Сорин да влезе и да бръкне в гъз, например, но... Ще го кажа тъй - контрите, които контрят всичко са педерастия. Особено ако имат допълнителен ефект. Никой не обича да види как спеловете му физълват във въздуха, след ккат е събрал 2-8-9 мана и си е ихарчил ход за да ги използва. Още повече, че изконтрената карта в общия случай все едно не си я имал в дека, а сигурно е яка. Ограничените контри от друга страна са хем по-евтини - варират между 1 и 2 - хем не са толкоз дразнещи въпреки (което е бая ключово, щот като дразниш или дори изглеждаш заплашителен си излизаш първи. Питай Генади...), че са полезни. Ся, далеч съм от мисълта да те убеждавам да ги играеш - всеки сам избира, само излагам аргументи. Ако трябва да сме честни и аз имам дек с 45 контри вътре...
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Съб Юни 18, 2011 7:54 pm

Знам го тоя дек Very Happy
и все пак отново опряхме до това, че в хайлендър е препоръчително да не играеш дек, с който да печелиш 100 на 100, или поне да не дразни хората ТОЛКОВА много.
Чак пък толкова ли наистина ви бърка в гъза тоя моя UW? Гито ме е бил, Росен ме е бил, Симо ме е бил, ти си ме бил. В мултиплейър няма да е нищо особено - даже ще е зле. В смисъл... как да оживея при такъв хейт? Остава ми 1в1! Кво да го правя!
Аз излизам наказан, че съм трейднал сумати хубави и играеми стандарт карти за да си направя хубав ЕДХ, че съм ходил до пощата над ... 1000 пъти за да си направя добър дек (и продължавам! Дадох Скалдинг Тарн, Ancestral Vision, Foil Keiga и Progenitus, за карти, които няма да ми позволите да играя!)....
Обясни ми какво да правя? Ние първо на първо - мултиплейър ли ще играем или 1в1? Да добавя цвят, че да сменя генерала ли, какво?!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Нед Юни 19, 2011 5:23 am

Бени, ти каза, че ще ни биеш с Янко. Предаде се. Доказателство. xD
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Onewithnothing Нед Юни 19, 2011 10:36 am

А, BY ALL MEANS, пази си го, много е фешън, ако ми потрябва някой с който да се млатим до умопомрачение искам да имам достоен противник. Иначе Джойра ще залинее и умре foreveralone... Истината е, че не съм го виждал как се представя в мулти, а ся хейтя основния принцип "контри + уатевър", че сещай се колко пъти ме е бил през последните месеци и още колко ще ме бие преди да изпадне. Много навътре взе цялата работа...

Нали си взе девауър, срещу него ще е интересно да цъкаме.
И хинт - направи си дека достатъчно разнообразен, че да става и за мулти и за 1в1. Тва му е идеята, на хайлендъра - да е разнообразен и гъвкав.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Нед Юни 19, 2011 4:05 pm

Е, аз развалих Девауъра, ама нямам проблем да си направя някакъв casual. Или да играя на брат ми или на Симо.
Проблема е, че много хейт дърпам. Не говоря изобщо за мултиплейъра - просто ще ми стане името "оня гей с Арбитъра". Хората на турнирите изливат АДСКИ МНОГО отрицателна енергия, ако изобщо съществува такава.
На ден получавам от разнообразни хора по над 9000 пожелания "Бени умри", "педераст", "майка ти Бени" и прочие :/ :/ :/
Дай съвет... освен да се хвана някой ден с Ачо в София, където отново почвам от нулата и ще трябва да си търся Алфа дуалки, Зурове, некропотенси и кво ли не Very Happy Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Onewithnothing Нед Юни 19, 2011 10:17 pm

Младежи, ако социопат като мен ви е идеята за извор на опит и пример за подражание, имам лоши новини за вас...

И стига сме оспамвали темата на пецата. Офтопика - в спам.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Пон Юни 20, 2011 5:26 am

Така е...

между другото Пеца, ако другата неделя дойдеш на турнира ще ти трейдна по едно:
Tidings
Explosive Vegetation
И каквото още си харесаш от папката.. имам някакви хубави карти след UBGto
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Пон Юни 20, 2011 1:10 pm

Тази, която идва, или другата, не разбрах? Ии...трябва да видим дали въобще ще си избереш нещо.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Пон Юни 20, 2011 4:08 pm

Винаги ще си избера нещо.
Тази неделя естествено. Всъщност всяка неделя Пеца.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Dragonan Пон Юни 20, 2011 5:25 pm

ами неделите през 2013?
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Пон Юни 20, 2011 5:59 pm

И тях.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Пон Юни 20, 2011 6:05 pm

Хахахаха Very Happy
Тва че вие смятате да не живеете през 2013 не означава, че някви си катаклизми ще ме засегнат мене Very Happy

Ще си останеме с Векса да цъкаме докрая на живота си в Пулсара и така Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Пон Юни 20, 2011 6:46 pm

Canopy..ъ...leg hair cover по мен. Very Happy
И аз идвам.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Rator Пон Юни 20, 2011 6:58 pm

Ааааа, предпочитам тогава да следвам примера на милионите и милиони хора по света с тоя майския календар...

Не, ебавам се Пеца, ти си един от хората дето ме уважават, щот си пич. Също така кат кажеш "Ги ти си педераст" с Краси се разцепваме, може да дойдеш.

То тогава ще настъпи 2012та за Вексо Very Happy Трима души на света останали да цъкат маджик - Вексо, Бени и Пецата... GG?!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Baron Hellequin Вто Юни 21, 2011 5:37 am

И Doctor Steel.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

[Commander/EDH]  Vorosh, the Hunter Empty Re: [Commander/EDH] Vorosh, the Hunter

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите