Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MTG Commander

+7
Dragonan
Onewithnothing
v3x
archdevil
Baron Hellequin
Rator
Os1rus
11 posters

Страница 2 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 10:48 am

Абе не е чак толкова чупено ама ОМГ все пак, много хубава карта...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by v3x Пет Юни 03, 2011 11:01 am

Много до преценка е, щот т'ва означава, че за твойте солджъри винаги ще има солджъри блокъри :Д
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Os1rus Пет Юни 03, 2011 11:04 am

Освен ако нямаш Елеш, овъррън и 10к други неща. Да не говорим в Арченеми колко е яко :Д:Д
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by v3x Пет Юни 03, 2011 11:09 am

С Елеш ще е най-грубо, да :Д Или един мусака червей да има и да си взимат мощно хД
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Baron Hellequin Пет Юни 03, 2011 12:01 pm

Бени, т'ва бялото не влиза ли много яко в на Рени командъра?
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Onewithnothing Пет Юни 03, 2011 1:17 pm

Strictly speaking, картата е интересна за формата, само защото е хаотична и завсяга всички. Странна е, от една страна е обвиъс трап, който на пръв поглед няма смисъл, от друга е интригуваща, щото е разработена изцяло за мултиплейър. И все пак... Тая карта няма да работи Evil or Very Mad

Мацката на последната картинка е някаква горгона - в меджик винаги ги рисуват Кериган стайл, с люспести пипала вместо змии по главите. Така че ме съмнява да е отрок на кой да е плейнсуолкър...
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 3:37 pm

Пеца - влиза уникално добре в на Рени дека.

Драгни сигурно за първи път disagree-vam с тебе.
Погледни я по- контролски.
Изчакай противника да се тапаутне, тва е само 1 мана! Става въпрос за 1в1 - щрак и имаш 10 тоукена на топдек.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Os1rus Пет Юни 03, 2011 3:44 pm

И лошия има същото количество. So?
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 3:54 pm

Rator написа:
Изчакай противника да се тапаутне, тва е само 1 мана! Става въпрос за 1в1 - щрак и имаш 10 тоукена на топдек.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by v3x Пет Юни 03, 2011 3:59 pm

Бернаре, ретард ли си? (Оу уейт, задавам отговори) Всеки слага толкова токени колкото е платен коста...
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 4:11 pm

Добре де, не бях го схванал. То е тоталната мана платена.
Съжалявам тогава, Пеца - това няма да влезе в дека на брат ми.

Това си е боклук.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Dragonan Пет Юни 03, 2011 4:21 pm

Crusade, Honor of the Pure ??
май забравяте че бялото си е weenie цвят и това взима и безцветна мана за Х? противниците ще имат няколко стотин 1/1 дето умират като кихнеш на тях, ти ще имаш дузина 5/5 дебелаци с кой знае какви екстри ако имаш правилните неща на полето
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Baron Hellequin Пет Юни 03, 2011 4:47 pm

Мда, Векс-е, ще играеш Елеш като Командирка, нали?
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Os1rus Пет Юни 03, 2011 4:51 pm

Смисъл точно, че е за всички по равен брой прави картата забавна и яка.
Бтв Янко играи ми крусейд след тая и ще ти благодаря :Д


Последната промяна е направена от Os1rus на Пет Юни 03, 2011 4:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 4:57 pm

Да и кат ти забършат един ДоЖ си толкова назад с всичките боклуци дет си наредил на полето че ще имам карти да се справям със следващите ти топдекове ако ще и да си скипна дроу степа 20 хода подред....

Разберете че не става! Рис хайлендъра не работи както трябва защото трябва АДВАНТИДЖ.
Не е адвантидж да помпиш крийчърите, може и да печелиш от тая работа, може и да ти върже 2-3 пъти, но дотам. То това е идеята на контрол дековете - адвантидж. Но това изобщо не означава че агро дековете трябва да го пренебрегват. Напротив - по отношение на крийчърите агрото (мидрейнджа, квото щеш) трябва да има повече от контрола даже за да се оправи.
Енчантмънтите принципно са загуба на карта, (аурите де) освен ако не са много добри и много наложително. Да вложиш две карти в едно нещо, което да убият е загуба.
Та така - тук не е точно същото, но все пак влагаш 1-2 аури за да помпиш крийчърите. Това е в пъти по- добре от 1 аура за 1 крийчър, но все пак не е счупено, нито пък ти дава оправдание да играеш тоя боклук.
Честно, незнам защо Уизардс с малки детайли правят някои карти ънплейабъл.
Особено за хайлендър! Разбирам за констръктед, имало е толкова много силни уийнита със пъмп ефекти, което е нормално, защото това си е част от компетатив маджика - Но засега в хайлендър уийни няма, няма и да има (Говорим за компетатив плей, 1в1). Още повече че и да има, да изхабиш кард слот за Honor of the Pure е жалка работа.
В хайлендър се играят неща които имат голям ИМПАКТ. Импакт е точната дума. Това няма голям импакт, даже минимален...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Os1rus Пет Юни 03, 2011 5:00 pm

Както казах Бени аз да играя това като имам Елеш и после овъррун, а ти следващия ход ми играи и 2 дожа
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 5:10 pm

Това никога няма да стане, не си измисляйте тъпи ситуации щото както знаеш като играеш срещу бяло-син контрол мечтите ви за уникалните килове не се сбъдват.
Невър.
На думи всичко е хубаво, обаче никога няма да стане. И аз мога да си мечтая да играя глистънър елф на 1ви ход в хайлендър и после граундсуелл, ГГ, дабъл страйк с 2 мокса.
Това е хайлендър.
И ДоЖ не е единствената карта с която мога да се оправя... докато ти ми изреждаш 3 карти аз ще ти кажа 1 Evacuation и енд оф стори...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 5:10 pm

Хахаха Very Happy Или Криптик Команда за тап и дроу, пък после ДоЖ Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Hex Пет Юни 03, 2011 5:13 pm

Rator написа:Да и кат ти забършат един ДоЖ си толкова назад с всичките боклуци дет си наредил на полето че ще имам карти да се справям със следващите ти топдекове ако ще и да си скипна дроу степа 20 хода подред....

Разберете че не става! Рис хайлендъра не работи както трябва защото трябва АДВАНТИДЖ.
Не е адвантидж да помпиш крийчърите, може и да печелиш от тая работа, може и да ти върже 2-3 пъти, но дотам. То това е идеята на контрол дековете - адвантидж. Но това изобщо не означава че агро дековете трябва да го пренебрегват. Напротив - по отношение на крийчърите агрото (мидрейнджа, квото щеш) трябва да има повече от контрола даже за да се оправи.
Енчантмънтите принципно са загуба на карта, (аурите де) освен ако не са много добри и много наложително. Да вложиш две карти в едно нещо, което да убият е загуба.
Та така - тук не е точно същото, но все пак влагаш 1-2 аури за да помпиш крийчърите. Това е в пъти по- добре от 1 аура за 1 крийчър, но все пак не е счупено, нито пък ти дава оправдание да играеш тоя боклук.
Честно, незнам защо Уизардс с малки детайли правят някои карти ънплейабъл.
Особено за хайлендър! Разбирам за констръктед, имало е толкова много силни уийнита със пъмп ефекти, което е нормално, защото това си е част от компетатив маджика - Но засега в хайлендър уийни няма, няма и да има (Говорим за компетатив плей, 1в1). Още повече че и да има, да изхабиш кард слот за Honor of the Pure е жалка работа.
В хайлендър се играят неща които имат голям ИМПАКТ. Импакт е точната дума. Това няма голям импакт, даже минимален...
Човек, има много възможности за супер вървежен weenie в едх, виждал съм 2-3 дека, в които тая карта е суупер добра, просто са малко като комбо декове като цяло, дето спамят 1/1-та и ги изпозлват подобаващо, като и рампят бая, абе има си нишата, дето е айляшка :Р
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Os1rus Пет Юни 03, 2011 5:15 pm

Човек, нали осъзнаваш, че спориш за формат създаден за забавление където повечето декове се правят с няква забавна идея и не всичко е само до победата.. Смисъл точно тука не ми намесваи идеите си за разваляне на игри с w/u контроли..
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Hex Пет Юни 03, 2011 5:21 pm

Просто Бени е задник в кежуъл, щото не може да го различи от констръктед, затва и на мен ми се наложи да си направя здрав контрол дек, а ми се играеше нещо друго, ама не ща да падам от Бени, просто. А, и не знам защо, но мисли, че знае всичко за формати, в който е виждал само нашите декове, което е лайк, втф, в Хайлендър има ВСИЧКО, абсолютно всичко може да направиш в тоя формат и да работи, стига да имаш достатъчно карти. И да, тъпата карта е забавна, политическа, combo enabler даже и т.н. И ти трябва да имаш само един Sigil Captain и имаш 3/3та :Р Ениуейс, аз виждам комбота във всичко.
Иначе, thumbs down за Бени, който прецаква ЕДХ-то при нас, щото играе зли карти
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 5:30 pm

Да Ги, сигурно. И кат бие Зур ми се обади.

Ся... виж Митко, чак пък забавна идея... всеки с стреми към победа каквото ще да става. За забавление си има casual, но пък тук зависи от гледната точка.
Напълно съгласен съм, хайлендър е такъв формат, обаче знаеш ли какво? той е 100 карти от които нито една не се повтаря. Casual format създаден от играчи на които им е писнал констръктеда. Те знаят че ако е 60 карти пак ще се намери имбава работа, затова е 100 - няма как да се направи дек който да работи 100 на 100. Е... има, но това е друга тема. Винаги се намират умници, които да създадат "чупената" идея за дек.
Сега, друг е въпроса че тук вече опираме до вкусове.
Аз съм се трудил да си набера компетатив хайлендър и все още го правя. Други хора които знам че целят да имат СИЛЕН хайлендър са Росен, Симо, Ги...
Драгни обаче например е за фън-а и някои като него би пробвал тая карта. Нищо против нямам фъна, нищо против нямам забавните хайлендъри - НО спора започна с това че се опитахте да кажете че Crusade, Honor of the Pure, Elesh Bla bla bla работят.
Еми за фън работят. За компетатив не. End of story Very Happy ?
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 5:33 pm

Ги незнам защо си мислиш, че незнам нищо за останалите формати.
Мога да ти кажа че постоянно разглеждам деклистове, чета всяка една статия на gathering magic, защото са ми интересни, а там правят артикъл за хайлендър през ден.

КАКВО по дяволите те кара да си мислиш че незнам нищо за хайлендър? Моля обясни, писнало ми е само да хейтвате без доказателства и като говорите безсмислени работи.
Какво ще стане като сложиш Sigil Captain? Едно голями нищо например? Пробвай, проксирай си дек, направи квото щеш - това са 100 карти с по 1 бройка от всяка!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Rator Пет Юни 03, 2011 5:38 pm

Ами за лимитед? Колко хубави места трябва да заема, че да кажете един път "Ей, бени знае какво прави", колко пъти трябваше да ви бия на ония драфтове дето ги правехме при вас? Колко пъти още, че да кажете едно хубаво нещо, еми само "Бени нищо не разбираш" "Бени тва- Бени онова".
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Os1rus Пет Юни 03, 2011 5:43 pm

Бтв стига с тоя crusade Very Happy Прочетете кво прави и ще видите, че точно той не е добра комбинация с тази карта.
Иначе аз в мойто едх имам три токен генератора и си ме радва като дойдат и винаги помагат.
Другото, което си мисля е какви ще са другите карти с Join Forces. Примерно нещо червено правещо (x) dmg Very Happy
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

MTG Commander - Page 2 Empty Re: MTG Commander

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите