Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pепортa за насилието, злобата и ината

Go down

Pепортa за насилието, злобата и ината Empty Pепортa за насилието, злобата и ината

Писане by Onewithnothing Пон Апр 08, 2013 9:40 pm

Малко репорт.
Играя си зелено-черния киблър-дек от предишната мета изкопиран до основи – единствената разлика е липсата на 2 ulvenwald tracker-а и един слип, заместени с 2 deathrite shaman-а и 4тия abrupt decay – щото прецених, че е по-яко. В чест на любезното спонорство на Мънки, който ме снабди с руски ранкори и дюреси и резилиънса на креатурките реших да кръстя дека "Насилие, злоба и инат". Също така в SB натиках 3ти ranger’s guile, защото от тестинга срещу УВР установих, че ако ууза атакува, особено с ранкор, единственото нещо което екшъли може да го спре е azorius charm. Тази карта собственоръчно ми бие дека, защото ми затрива инерцията на боча и ми задавя draw-а с карта, която може да продуцира някакъв ефект едва след 3-4 хода. Тестван е срещу УВР, Реаниматор, Wolf run bant, насглобен моноред, Ная блитз, джънд мидрейндж, джънд агро и аристократки. Бяло черни зобита нямах под ръка, но ми беше ясно че с тея месинджъри и ангели ще са ми слаб мач. Общо взето от всичките тия дето съм тествал наблюденията ми бяха, че консистентно бия само джъндовете и аристократките. Няколко пъти подред се бяхме събирали, стигнах до извода, че реаниматора ми откъсва главата с трагтъск, УВР ме кара да си барам ушите от чармове, банта не е много по-добре, а мача с Наята и монореда се решава с хвърлянето на зарчетата в началото. Тоооооооолкова много не си ги теглех през плейтеста, че обмислях да не ходя на турнира. В перспектива може би трябваше да плейтествам и за игрите след сайдборд, ама кой да мисли чак до там…

1 рунд

С някакво Джънд Агро. Първа игра ми играе на втори ход прасе, на трети ход прасе с хейст, на 4 ход аристократка, на пети – хелрайдър. Или нещо от сорта. Иди го спри тва с гайст, елф и още някква глупост. Втора игра обаче той не си ги тегли токова експлозивно и го взимам на косъм. Третата приключва с ooze със закачена Злоба без изобщо да ми създаде проблем.

2 рунд

Бяло-черни зомбита. Дека срещу който не съм тествал НИТО ЕДНА ИГРА – просто щото в ПЛД няма. Първа избухват с два ангела възможно най-рано и след това започват да ме коват през vault of the archangel с лайфлинк за по 6 летателен демич на ход. Е с тва не можах да се сборя. Втората се разви по-добре – на 3 ход забърсах 2 blood artist-а с Sideboard tech-а – Голгари чарм, после играта много бързо изтече в моя полза с любезното съдейстиве на Господин Злобен Лотлет Трол. Трета игра обаче имаше т2 аристократка, т3 месинджър, т4 атакува, саквам месинджъра, после в твоя ход си блинквам месинджъра с ангелка, блокирам, губиш крийчър и 2 лайф и 2 лайф и 2 лайф … неккси с тва не мога да се състезавам. Падам си бая мизерно.

3 рунд

Реаниматор. Доста крив мач, като ми преиграва трагтъск по 6 пъти. Да де, ама в конкретните игри аз отварям с т1 елф, т2 гайст с ранкор, т3 abrupt decay за неговия Loxodon smiter и като цяло – бесния агро план, та го пречуквам преди да успее да си реанимира thragtusk-a, който е Mulch-нал на t2. Което реално е един от малкото начини да бия реаниматор. Втората игра се развива плачевно за пича – явно е кийпнал ръка с криви земи и без мълч, защото на 1 ход ми игра тапнато семетери, на 2 ход – пилигирм и township, в който момент аз се усетих, че няма идея да го агрирам с гайстове или трол и вместо това му abrupt decay-нах пилигирма. След това успя да изкара само един vault of the archangel преди да го пребия с някакъв крийчър с ранкор. Ранкор ФТВ.

4 рунд

Говедаров с УВР контрол. Първа игра – агро агро, агро, до 5 ход, в който той вади Тамио. Ууза ми стои тапнат 13000 хода и я ръчкам с някакъв елф, до моемнтва в който просто не ми писна и почнах да го блъскам него. Малко по малко му дълбая лайф тотала. Вадя си garruk relentless, почвам да бълвам вълци. Ултимат на тамио и вади НОВО. Сега вече има ЕМБЛЕМА И ми тапва по крийчър на ход. Карай, аз продължавам да агрирам, вадя си гарук и почвам да бълвам вълци… с изключение на ВТОРИЯ ХОД след като влезе, където съм толкова ексайтед че екшъли атакувам за някакъв смислен демич че забравям да си сложа токен и пасвам и като се усещам след това МЕ Е ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯД… Заяжда ми се че си слагам ръката върху дека и с палеца подръпвам ръбчето на картата, преди да я тегля (което беше за да съм сигурен, че няма да се заяде ако случайно повдигна две и да се случи хептен изгъзица като за викане на джъдж) – щи викна джъдж, тва-онва. Нищо, бия. През ултимат на Тамио. Score. Втората след мулиган си изсипвам ръката на полето и общо взето държа 2 abrupt decay и golgari charm, които си мислех, че може да влязат в употреба екшъли but they didn’t. Креатурките влизат бавно, а Говедаров не просто миналата игра не си е изтеглил аугурите и изобщо – нещо дето да хвана с дикей – той просто НЯМА. И двата дикея и чарма забърсват blind obedience, което по никакъв начин не ми помага да спечеля. След топдек на Терминус в момент, в който съм останал без карти в ръка и само с 3 земи на полето а той е на 17 направо си събирам дека. Третата с дюреса който замести abrupt decay на т2 хитвам чарм (ЙЕС БЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!) и изобщо не ми пука за searing spear-а и verdict-a дето виждам там. Агро, Агро, Агро, докато не остане на 7 и ми замете всичките креатурки с Терминус отново, без да имам други в ръка. Сега като се замисля може би съм Overexpand-нал яко, но отатък на борда гледа лошо Тамио и ми тапва ууза, та трябваше да имам поне един два-крийчъра покрай него за да удрям за някакъв демич, екшъли. Как да е – след термнуса нещата изглеждаха плачевни – теглим земя, ранкор, земя, ранкор, ranger’s guile (сикрет сайдборд теха, уви – ефективен САМО ако имаш креатурка). Чак като изтеглих guile-a видях светлина в тунела - имам 7 крийчъра с хейст в дека, нито еидн от които - отдолу, все едни ще изтегля. Е, не точно хейстър изтеглих, а wolfir avenger. Пак медено. ЕОТ на противника си го играя с достатъчно мана за реген. Идва моя ход и най-нагло му закачам ранкор, и още един ранкор, и още един ранкор за 9 Extra Lethal Damage. Говедаров гледа лошо, тапва си две и си играе searing spear – веднъж да го тапне и Тамио ще го поеме после, или пък друг ремуувал ще изтегли. Или нещо. И тогава зачуквам guile-a. It confuses the wild Govedarov, но стискайки само още един pillar of flame в ръка нямам какво да направи. Улфира го блъска за 10 и приключва играта like a boss.

Рунд 5

Падам се с Ванков с аристократките. Игрите са бърз и безапелационни – общо взето с изключение на едно gather the townsfolk изиграно на 5 Life за 5 броя хюманета НЯМА какво да ми каже – ooze с rancor и Lotleth troll му изяждат главата.

Рунд 6

Бончо с бяло-черни зомбита. Ни да го биеш ни да го оставиш да те бие – душа човек, ама не можем да пишем и дроу, щото никой от нас няма да влезе в топ 8. Играем ги, първата му взимам чула с ooze с rancor – на косъм, през някакви ресто-ангели, а и с тея blood artist-и – реално ако не го бях прегазил преди да му резолвнат тригърите на артисите си бях взел. Вората игра изобщо не беше – горкия мулиганна до 5, кийпна 1 земя и до 5-6 ход си остана на 2. Доста тъжна победа. Пордължавам в топ 8.

Рунд 7

В топ 8 се падам с Павката. Първата игра ми я взима капитално – няма какво да му кажа на УВР-то. Май даже без рекънър ми отваря главата, въпреки, че направи мисплей - поради някаква причина беше останал с впечатлнието, че lotleth troll не може да се регенерира от pillar of flame. Втората е не по-малко клизматична – стъквам на 3 мана, понабил съм го и имам гайст и шаман – и кво – от отатък ме гледа рекънър и не смея да атакувам ни с гайста ни с dreg mangler-а дето стискам, нито да играя един от двата predator ooze-а дето стискам, а за deadbridge goliath-a и гарука дето стискам в ръка не просто нямам смислен плей – не мога изобщо нищо да направя с тях. Въпреки това шамана му отпаря главата – тоя мизерен елф му направи 12 демич и реално го пречука през рекънър. Впечатлен съм. Третата игра е пълна пародия – аз си стъквам на 2, шамана си взима от бърн, гайста с ранкора се спасява от Pillar веднъж с ranger’s guile, от втория пилар се „спасява” като сам му изигравам abrupt decay, обаче след като в следващия момент го сполетява detention sphere, аз в ръка нямам друг 2 дроп или 3та мана и общо взето НЯМАМ какво да направя относно geist of saint traft-а който ме бие за по 6… Тъп завършек на толкова успешен и приятен турнир.

Наградните буустъри са наградни – вадим си рекънър и фаундри. + плей мат за мен. Вечерта се напиваме с Белчев. Наричам деня успешен.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите