Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

3 posters

Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by archdevil Нед Окт 14, 2012 6:20 pm

Обещах рипорт и ето че го пиша Smile
Първо - благодаря на Иван за организацията. Имаше забавяне, но все пак всичко си беше на местата, макар и с малко закъснение.
Както знаете формата на турнира беше Сиълд. Интересното беше дек(пул) суап-а. Отваряш, описваш и подаваш накъдето ти каже съдията. Отворих Ash zealot, Cryptborn Horror и Hollowed Fountain. Друго не помня какво имаше. Паснаха ми от дясно, аз паснах наляво и още един път така. В крайна сметка се озовах със следния пул:
1x Cryptborn Horror
2x Spawn of Rix Maadi
1x Skull Rend
1x Rakdos Ringleader
1x Auger Spree
1xRakdos Ragemutt
1xIzzet Guildgate
1xNiv-Mizzet,Dracogenius
1xChemister's trick
1xBlistercoil Weird
2xNew Prahv Guildmage
2xHussar Patrol
1xInspiration
1xDoorkeeper
1xCancel
1xInaction Injunction
1xBatterhorn
1xAnnihilating Fire
1xElectrickery
1xTraitorous Instinct
1x Lobber Crew
2x Gore-House Chainwalker
1x Treasure Find
2x Sluiceway Scorpion
1x Seek the Horrizon
1x Stonefare Crocodile
2x Chorus of Might
1x Urban Burgeoning
1x Rubbleback Rhino
1x Shrieking Affliction
1x Destroy the Evidence
1x Dark Revenant
1x Terrus Wurm
1x Perilous Shadow
1 Launch party
1x Ogre Jailbreaker
1x Asassin's strike
1x Drainpipe Vermin
1x Grim Roustabout
1x Ultimate price
2x Sewer Shambler
1x Trained Caracal
1x Pithing needle
1x tower drake
1x chronic flooding
1x tablet of the guilds
1x survey the wreckege
1x cobblebrute
1x viashino racketeer
1x pyroconvergence

До тук неща, които не ползвах в дека и не виждах смислен билд. Наличието на Нив мизет подсказваше червено синьо, но докато червеното все пак имаше някакви карти, синьото нямаше почти нищо. Ракдос комбинацията също не блестеше с особено ОМГ картите. Голгари даже не си заслужаваше да го сплашвам. Азориус имаше добри неща, но не бяха твърде много и реших да не поемам рискове, а да играя чиста Селесня. Кофтито беше че в целия пул почти нямаше мана фикс освен изет и селесня гейта. Кийруни пък въобще. Ето и дека
1x Vitu Ghazi Guildmage
1x Drudge Beetle
1x Trostani's Judgment
1x Street sweeper
1x Avenging Arrow
1xAerial Predition
1x Azorius Arrester
1x Sunspire Griffin
1x Druid's Deliverance
1x Concordia pegasus
2x Swift Justice
1x Heroe's Reunion
1x Palisade Giant
1x Coursers accord
1x Selesnya charm
1x gatekeeper vine
1x selesnya centry
1x seller of songbirds
1xrootbound defences
1x centaurs's herald
1x wild beastmaster
1x mana bloom
1x selesnya guildgate
9 forest
7 plains
Само две карти използвах от сайд борда, които ми се искаше да са ми мейн борд - Eyes in the skies и Soul tithe
Малко разсъждения - Wild beastmaster в лимитед е безкрайно тъпа освен ако няма с какво да я закичите. В случая за нищо не ставаше освен за чъмп блок на 8/8 идиот с виджилънс. Мана блуум също често махах от игра и слагах някоя от двете карти.
Като цяло мисля че се получи не лош дек, но уви му липсваха бомби.
Не помня повечето плейове, най-епичните обаче си ги помня Smile
Първи рунд - Павел Хаджиев
Според записките ми първата игра даже не съм го докоснал. Той също играеше Селесня, но мисля че имаше някакъв сплаш. Не помня. Втората игра явно съм се налял, защото съм го пребил набързо и с много Smile Третата явно е изкарал нещо голямо, щото ме е утупал за отрицателно време. И така - почваме със загуба. Не че е изненада Smile Но пък и на човек му трябва време да свикне с дека си и със стратегия, която рядко или никога не е ползвал.
Втори Рунд - Бончо Димитров
Много забавно - почвам с гейм лос, щото не съм писал какви земи играя в деклиста Sad шанс за мене. Имах някакви надежди че мога да взема играта, но уви неговата селесня надделя. Нямах шанс да поправя стореното заради служебната загуба. 0-2
Трети рунд - Стефан Пенчев
Първи рунд печеля. Втори рунд печеля Smile Йей - първа победа за деня.
Четвърти рунд - Tsorbatzidis, Vasilis
първата игра явно е бил доста агресивен, но и аз явно бая лайф съм качил. Но в крайна сметка съм го бил. Втората игра съм се опитал пак да оцелея с лайф гейн, обаче ме е смачкал. Сега си спомням, че това бяха много дълги и тегави игри. Влезнахме в тайм и съдията отброяваше последните 5 хода. За третата игра имахме 5 минути и 5 хода. Тогава ми върза много агресивно и успях да го убия на 3 или 4 ход преди да се наложи да пишем равен.
Йей втора победа Smile Обявиха почивка. След това запчна пети рунд. Стоя, бъркам и чакам и чакам, опонент йок. Викам съдия - ще изчакаме още 2-3 минути, ако не той получава гейм лос. Ок. Седя и бъркам. Минаха 10-15 минути - опонент йок. Победа йей Smile 3-2.
Рунд 6 - Организатора на турнирите в Русе. Още в началото предложи да дроунем. Викам дай да поиграем пък ще видим. Поиграхме. Първата я взех аз. Втората обаче малко се закучи. Взе ми я. Третата му я измъкнах сравнително лесно. Имаше неблагоразумието да изкара 8/8 виджилънс темпъл. Аз имах Soul tithe в ръка и само това чаках. Всеки ход трябваше да си плаща за да му остане гиганта на полето. А друга мана за друго не му идваше. Къде блокирах къде ги пусках атаките. В крайна сметка наспамих си токените и го смазах.
Последен 7ми рунд - надявах се да го взема, за да се докопам поне до бустери. Уви ме пеърнаха срещу опононет с мн добър Голгари билд. Смачка ме за отрицателно верме. Направих един мисплей и си отнесох уорнинг. та приключих с 4/3 и някви не лоши карти Smile
За пореден път се убеждавам, че като експириънс ми подейства много добре. За мен беше много важно, че формата е сийлд, а не стандарт или модърн. По-интересно е.
И още малко съвети за картите - първо - имах чувството, че почти всеки играе селесня. Второ - Руутбаунд дефенсес е мн яка карта Smile Важно е да имате какво да популирате. За съжаление понякога ми се налагаше да си стискам комбат триковете, защото нямах какво да популирам.
Разгледайте пула. Интересно ми е какво бихте сглобили? Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by Rator Нед Окт 14, 2012 9:07 pm

Крайно трудно ми е да преценя, когато нямам картите пред мен, обаче в Ракдос имаш много хубави неща и най- важното -
2x Gore-House Chainwalker
1x Grim Roustabout
1x Ultimate price
Sewer Shambler ми изглежда посредствено такова, ама е ок с тоя скавендж.
Dark Revenant - изглежда ми убер яко, макар че не съм го играл. Но ми изглежда Убер наистина Wink В смисъл можеш да трейдваш и преиграваш до безкрайност ако ситуацията го позволява, иначе си е 4 мана 2/2 флайнг, което не е нищо лошо.
Lobber Crew е готин. В смисъл як е, обичам такъв тип карти, които не са реъри и ти дават възможност да си спечелиш играта. В точната игра е Lava Axe + 0/4 defender, ако пък ти го убият с Pump или spot removal значи е 1:1, което е ок.
Niv-Mizzet, Chemister's Trick (Суууупер яката карта е това, или ремувал или i win teh game), annihilating fire, electrickery. auger spree i rakdos ragemutt-a.

Казвам ти, така като не ги гледам пред мен ми е много трудно, но няма как да не ми направи впечатления количествоо ремувал в Rakdos/Izzet комбинацията, както и бомбите и ХУБАВИте карти като цяло. Но като гледам то май тва е всичко и не е достатъчно просто.

Относно това, че всеки играе селесния... ако имаш само комъни и ънкомъни в пуула, бялото + зеленото почти винаги имат най- много playable карти. Просто щото са бяло и зелено, нямат freaky shits.

Абе като гледам дека ти сигурно и аз бих играл GW в смисъл не ми изглеждат достатъчно ракдосите... пуула ти не е нищо особено обаче, честито за резултата Smile)
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by archdevil Пон Окт 15, 2012 3:56 am

Комбинацията Ракдос/Изет я обмислях заради Нив Мизет. Червеното имаше сравнително добри карти. Черното и Ракдос не бяха достатъчно. Синьото беше пълен фейл. Липсата на мана фикс освен Изет гейта също ме спря. Като ги гледах ми се струваше че нямам достатъчно съпорт да играя синьо,а мана коста на Нив не е за подценяване. Говорихме с Ангата, че докато го изтегля и го изкарам на масата, най-вероятно ще са ме прегазили. Мисля че с тоя пул това беше най-доброто което можех да сглобя Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by Os1rus Пон Окт 15, 2012 7:22 am

Бени, кажи ми, че тролиш за Dark Revenant-a.
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by Rator Пон Окт 15, 2012 10:17 am

Съвсем не троля за Дарк ревенанта, както казах, мисля, че 2/2 флайнг за 4 мана с възможността да си избираш дали да го сложиш on top of library, когато умре изобщо, ама изобщо не е лошо. Митак, абсолютно всичко, което опира до 'избор по преценка на играча' получава бонус точки в overall power на картата...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by archdevil Пон Окт 15, 2012 10:30 am

Бени, в случая нямаш избор. Текста гласи "Flying
When Dark Revenant dies, put it on top of its owner's library."Ако имаше мау можеше и да получи бонус точки, но с този си текст никога не бих го играл, дори в лимитед.
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by Rator Пон Окт 15, 2012 10:38 am

ъъъъъ... уау. Тъпо. Няма никаква логика да го издадат така. Oh well, извинявам се.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience Empty Re: PTQ Gatecrash Montreal - The Limited experience

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите