Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Casual Play

+2
Baron Hellequin
Rator
6 posters

Go down

Casual Play Empty Casual Play

Писане by Rator Съб Ное 26, 2011 8:27 pm

Смятам да организирам една кежуал игра за след турнира на дата 4ти декември (следващата неделя).

Идеята и правилата като цяло са следните:

Всеки си прави 40-60 картов дек базиран около 'тема'.
В дека имате право на:
- 3 бройки максимум от всяка карта (без бейсики ест). Това не означава че ще трябва да играете по 3 от най- добрите карти, напротив, лимитирайте се сами!
- 1-2 Rare-а (идеята на този реър не е като влезе в игра и да спечелите, т.е никви плейнсуолкъри или титани и нивки изцепки, просто да може да допълва темата по някакъв начин.)
- колкото си искате ънкомъни и комъни.

"Базиран около тема"
Тема - Дековете ще се правят не на принципа на дума, крийчър тайп, цвят или квото и да е било друго, а ще се въртят около ENVIROMENT. Това означава, че преди да почнете да правите дека си харесвате някаква местност (Не плейн, не да кажете миродин и толкоз) - Блато, Заснежени планини, верига от пещери, подводна пещера, пристанище, крепост, светла/ тъмна гора и т.н.
Това също така означава, че ако си харесате например 'подводна пещера' няма да играете 100% мерфолци. Никви крийчър тайп декове - в тая подводна пещера има и риби, корали, разни съкровища, малко спелове като preordain и т.н.
Целта НЕ е да направите един гоблин/зомби/дракон дек и да обуете с него. Помислете малко преди да се спрете на някаква местност, опишете я в ума си, какво може да живее там и т.н. Ако много се надъхате може да подбирате и басик лендовете. ИЗМИСЛЕТЕ си я както ви харесва на вас.

Как ще играем:
Мултиплейър. Което ще рече да се постараете дековете ви да са пригодени за такава игра, а не да се изцепите на втори ход с 50 гоблина и да ви ги Shrivle-нат. Имате право на политика, но флейвър- лимитирана. Т.е някви попчета никога няма да се съюзят със зомбита, демони и изчадия от Hell's Gate. Правилата са стандартните с изключение на това, което аз добавям:

Да речем, че играем 5 души - A:B:C:D:E. (A и Е са един до друг, все пак е кръг). Нареждаме се по enviroment както ни скимне, образувайки нов мини-плейн. Всеки играч допринася за създаването на един разнообразен свят (помнете че дековете са по Enviroment!!!).
Играч B може да атакува със своите крийчъри само играч А и играч C.
Причината за това е, че крийчъра стига само да местностите около него. След като Играч А бъде отстранен, играч B и Е могат да се сбият.
Изключение правят крийчъри със следните абилитита:
Flying - прелита, т.е стига до 2 местности наляво и надясно.
Landwalk - крийчър с landwalk може да мине през някоя местност и да удари следващата, стига тази през която минава да съответства на неговия ландуолк. Гледайки схемата, Mountainwalking Goblin-a на играч C може да атакува играч A, само ако играч B има mountain, през когото Гоблина да премине безнаказано.
Reach - ако крийчър с Flying не атакува теб, а само минава през твоята местност, стига някой твой паяк да има Reach може да го блокира.

Освен атаката, на която обърнах внимание поради това, че е малко по- сложничка, всеки играч като цяло може да interact-va само със съседите си. Ефекти като DoJ (които няма да ползваме, но принципно казано) засягат само този, който ги ползва и двамата до него, не цялото поле. Масови ефекти от сорта на Each Player Draws X cards засягат само този, който ги ползва и двамата до него. Ако обаче крийчър с летене влезе във ваша територия, дори да не е от този до вас, можете да го убиете с ремувал. Накратко - можете да каствате спелове, с range вашата и съседните територии. (което ще рече че ако пратите летялка 2 територии напред няма да можете да контрите ремувала с/у нея). Постоянни ефекти като "всички крийчъри стават 1/1та" действат по същия начин.

Друго - не нахейтвайте още в началото някой, щото разваля и вашата (не сте видели дека му изобщо) и неговата игра. То това са си принципни мултиплейър правила. Можете и даже е желателно да се водите по флейвър решения - Ако сте някви клерици от църквата - еми избийте още On the spot съществата от Graveyard-a до вашата църква.

Това е! Който иска да играе да казва Smile


Последната промяна е направена от Rator на Съб Ное 26, 2011 9:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Rator Съб Ное 26, 2011 8:35 pm

1. Бернар - The Pit - всякакви изчадия на огъня и мрака накуп. BR
2. Стенли - Изоставено светилище на някакъв бог в мрачна гора. WB
3. Ванков - Свещено място с източно-азиатски мотиви - поточета, бамбуци, птички и самураи. Mono White.
4. Пецата - Гора с най- различни животни и растения + ловците, които ги hunt-ват. RG
5.
6.
7.
8.
9...


Последната промяна е направена от Rator на Съб Ное 26, 2011 10:05 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Baron Hellequin Съб Ное 26, 2011 8:57 pm

Брой ме. Имам интересна идея. Имам Гора (Кога ли съм нямал) в която има разни диви растения, животни и разбира се някой да ги лови. Може би малко червено за цвят.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Dragonan Нед Ное 27, 2011 7:31 am

"максимум 1-2 rare-а"

pretty much every deck I've ever made.

Edit: Пеца, happy?


Последната промяна е направена от Dragonan на Нед Ное 27, 2011 5:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Baron Hellequin Нед Ное 27, 2011 5:22 pm

Янко, за пореден път, говориш малко повече. Помня T.Steel-a на Драгни който ти ИГРА, помня Heartless Summoning. Now silence urself.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Winterchill Нед Ное 27, 2011 5:34 pm

Пеца, спри се с тоя ендлес рейдж към всеки коментар на Янко. Хулигани и тролове не се толерират чак толкова много Very Happy
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Baron Hellequin Нед Ное 27, 2011 6:10 pm

Не рейджвам, просто се опитвам да поправям толкова верните му твърдения.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by deamonhunter Нед Ное 27, 2011 7:16 pm

@Пецата

Ако се опитваш да поправяш неверни твърдения, просто констатирай верните, без да го правиш толкова лично и насочено с укор като

Baron Hellequin написа:Янко, за пореден път, говориш малко повече.

Ето давам и пример. T. Steel-a на Драгни, който Янко игра и, с който взе FNM не го е правил Драгни, а съм го правил аз Smile Не го е правил Янко, за да го укоряваш, че е имало повече rare-а от указаните 1-2. Heartless summoning-а пак не го е правил Янко, а Анани. Smile

И за пореден път ще кажа. Не се събираме - тук във форума или като се събираме в Pulsar-я да се тролим, а се събираме да играем Magic и да си правим кефа. Така че искам и в тази тема да ви помоля - не се тролете и не се hate-вайте. Ако някой е сгрешил обяснете му спокойно защо е сгрешил и му помагайте да си поправи грешката - така всички ще сме доволни - това важи и за грешки по време на игра или при сглобяване на декове, драфтене и т.н. Smile
deamonhunter
deamonhunter

Брой мнения : 41
Join date : 29.09.2011

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Rator Нед Ное 27, 2011 7:19 pm

Е, айде ся майна, един път Пецата да тролне някой и го омачкахте.. Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Baron Hellequin Нед Ное 27, 2011 7:42 pm

Окей, дали може някой да ми донесе к'вито карти за Fungus/Saproling има, че нещо т'ва с гората май не ми се получи?
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Onewithnothing Нед Ное 27, 2011 11:24 pm

Long story short - Пеца, не си левелъпнал достатъчно да нареждаш. Въздържай се. До съвсем скоро с налагаше да крещя на хората да не те тролят теб. Колко ще е глупаво, ако сега трябва да правя обратното?

По темата - ако ми остане достатъчно свободно време мога да си направя декче, но ужасно ме съмнява да се получи за следващия път. За сега ми е отрязан достъпа до големите купища карти - не мога да ги аксесвам по всяко време, а по времето когато мога не ми е удобно. По някое време в обозримото бъдеще - можеби. Само едно поянсние - ако тръгна да си правя декче, то трябва да е мулти ореинетирано, с нисък пауър левъл и флейвър да показва някаква част от някакъв свят? Правилно ли съм разбрал?
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Rator Пон Ное 28, 2011 1:58 pm

Еми накратко трябва да си избереш по- скоро някаква местност или територия и в дека съществата и спеловете да я описват.

Примерно харесваш си някаква измислена от тебе местност - има водопад с кристално чиста вода, в някаква недокосната от черно/червено гора - в такъв случай в дека може да сложиш Goldenglow Moth, някоя готина мерфолчка, някакъв по- такъв спел като Ponder и за контра нещо, което пасва (мана лийк звучи добре). Дека става UGW и от зеленото слагаш нещо приятно, не паяк или бийст, а нещо по- чисто и спокойно за да представи територията и обитателите й.

Идеята е накрая като седнем всички заедно на масата да образуваме цял свят и съществата от тея местности да влязат в конфликт. Пакт м/у кристалното езеро и елфическата магьосническа кула в Елданаар може да има, но не и м/у изчадията от The Pit и рицарите от Honor Song. (Имена и местности са тотално измислени и е желателно да опишете малко дека и да влизаме в RolePLay по време на игра, но не е задължително).

Относно пауър левела - не, недей го прави лимитед дек. Пауър левела е над лимитед, но под нормален констръктед дек. В смисъл спокойно можете да слагате хубави неща, стига да пасват на идеята, а може да слагате и простотии (както аз съм сложил Culling Dais), които никога няма да използвате или дека не е пригоден за тях. В смисъл гледай да стане готино, а играта си е игра - не играем за печалба.

Драгни, може да се възползваш и от това с летенето, reach и landwalk, за да стане интересно Smile

Ако на хората им хареса няма проблем да го направим пак, или направо да го отложим за след драфта, щото така или иначе не стигат хора.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Baron Hellequin Пон Ное 28, 2011 2:03 pm

Нека тази седмица да е пробна, но все пак сериозна?
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Rator Пон Ное 28, 2011 2:09 pm

Бива.
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Casual Play Empty Re: Casual Play

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите