Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Commander.......

+5
Onewithnothing
Rator
Winterchill
Baron Hellequin
archdevil
9 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Commander....... Empty Commander.......

Писане by archdevil Сря Ное 16, 2011 4:21 pm

След много мрънкане от различни източници май и аз ще правя ЕДХ.
В момена имам следните карти, подходящи за Генерал :
Nagao, Bound by Honor White Mana
Ryusei, the Falling Star Red Mana
Sheoldred, Whispering One Black Mana
Tuktuk the Sxplorer Red Mana
То е ясно че първия дек ще е супер рандъм. Ама кажете кое да си избера за Генерал? Шеолдред не ме кефи много, така че по-скоро чакам идеи за другите 3ма Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Baron Hellequin Сря Ное 16, 2011 4:39 pm

Ъъ, трейдваш с Драгни за генерал както аз направих?
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Winterchill Сря Ное 16, 2011 4:46 pm

От тези 4мата -> Ryusei, Но силно ти препоръчвам да трейднеш и да набараш генерал с поне 2 цвята
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Rator Сря Ное 16, 2011 6:46 pm

1 цвят отгоре и вече имаш ОГРОМНО количество избори...
В смисъл, едноцветен генерал се избира, когато самия ефект на генерала е достатъчно добър и дека е само около него, че да може да се компенсира загубата от 2ри цвят.
В ЕДХ всеки цвят има приложение - зеленото за чупене на арт и енч. Черното и Бялото са ремувала. Червеното е почти нищо, по- скоро се свежда до индивидуални карти, а синьото е tremendous card advantage.
Пиши в MTG Cards. info Rare/Modern/Legendary Creature и си харесай един, ще ти го намерим 100%!
Харесай си го и по генерал (ефект) и цветове, щото ако играеш генерал, който те кефи обаче в цветови комбинации, които не те кефят, смятай че колкото и да е готин генерала има още 99 карти, чиито картинки и ефекти ще гледаш в повечето време Very Happy Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Onewithnothing Сря Ное 16, 2011 8:28 pm

От изброените не виждам ни един дето сам да може да завърти дек. Това което казва Бернар е напълно вярно. Ето по-пространни наблюдения и насоки от йорз труули:

- да се има предвид, че това НЕ Е СТАНДАРТ - не е необходимо да имаш задължителната квота от едисиколко си боча, едисиколко си ремуувал, еди си колко си карти, които да се справят с други проблеми (артефакти, енчантмънти). Работи в обратна посока - формата е кежуал, насочи се към карти, дето те кефят, но поради една или друга причина не са видяли игра в стандарт. Дека все пак трябва да съдържа въпроси (бочове, комбота, синергии, начини да печели) и да има отговори (ремуувал, артефакт/енчантмънт дестрой, може би дори хенд и грейвярд хейт) но НЕ ТОВА ТРЯБВА ДА ДОМИНИРА. Вервяй ми - минал съм по тоя път, тъпо е.

- Black Mana е най-скучния цвят, колкото и да ми е любимо - освен ако нямаш някакви трули лолрандом карти, дето да те кефят и какво правят и да могат да се играят (тип pain's reward ) бих препоръчал да се избягва. Има яки неща, но болшинството от картите в него са бочове и ремуувал, и двете от които ги има по-успешно в други цветове. Тюторите помагат, но... не достатъчно.

- Red Mana една идея по-добре. Има повече по-забавни карти, решава много бързо всякаквъв проблем с артефакти и има сносен ремуувал (13 по него МУХАХАХАХА) но пак в по-голямата част е скука.

- Green Mana е скука, ама голяма. В никякъв случай не може да се играе само, но ако се добави към синьо става доста яко. Наблюденията ми сочат, че комбинации с останалите цветове (тип Green Mana Black Mana Red Mana или White Mana Black Mana Green Mana ) са бая скучни, ако са конструирани по стандартния начин - да се вземе най-полезното (от гледна точка на пауър левел и играемост) от картите, а в случая НЯМА кой знае какво друго да изстискаш от цвета. Задава много въпроси и има много отговори (даже в монозелено има покрай 7-8 РЕМУУВАЛ спела!) но пък фън чстта липсва много сериозно.

- White Mana тук работата е малко заплетена. Трябва внимателно да подбереш правилните карти, които за разлика от в зеленото и ченото ги иам и не са малко, но се крият. Имаш и хейт и ремуувал и забавни неща и бочове. Само трябва да се поразровиш из папка и реджектед реъри и да си ги изкопаеш.

- Blue Mana колкото и да не ми е приятно е най-разнообразния цвят. Кеф ти дроу, кеф ти кард адвантидж, кеф ти редиректвания, кеф ти няколко контри да сe пазиш от наистина катастрофални спелове, кеф ти неща тип fool's demise, кеф ти конфискации и трули лолрандом неща. Тутори. Всичкото на света. Може успешно да се комбинира едва ли не в всичко. РАБОТИ И САМО. Накратко - иби му и майката.

За тазвечер ме мързи повече, ако на някой му е интересно да ми слуша разсъжденията - да си каже, да не пиша за тоя дет духа.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Baron Hellequin Сря Ное 16, 2011 8:44 pm

Най-работещата комбинация - Black Mana Blue Mana Green Mana . Ремуувъл, Контри, дроу, бочове, рампа.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by archdevil Сря Ное 16, 2011 8:51 pm

Мен ме кефи комбинацията Red Mana Blue Mana White Mana , но за сега мисля да играя дракона и да направа някво моно червено с артефакти. Нали идеята е да е фън Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Rator Сря Ное 16, 2011 9:17 pm

Има легендарни крийчъри, които позволяват да се играе едноцветен дек и да бъде конкорентноспособен съвсем спокойно. За моно зеленото например Rofellos е баннат, a Azusa e леко счупена. Но както каза Драгни, нещо, от което и аз май трябва да се поуча, формата е кежуал и фън, така че ако ще и тоз дракон да играеш докрая няма да е проблем.

Виж сега, три прости правила, за да ти е забавно:
- Командъра. Като картата, която ще виждаш всяка игра, той трябва да ти е интересен, забавен и да не е някъв грозник (желателно, поне за мен много важно нещо).
- Card Advantage. Независимо какви цветове в командър дековете трябва да има DRAW. Не говоря даже и за карти от сорта на DoJ, които също са кард адвантидж, а именно дроу. Картите бързо свършват и докато ти само ънтапваш без карти в ръка и пасваш, другите имат какво да играят и горивото им рядко свършва. Всеки цвят има как да генерира кард адвантидж, само чисто червеното е много слабо в това отношение, затова и ако се играе обикновено е в комбина с нещо. А монозеленото хич не е лишено от кард адвантидж с правилните карти. Не изключвай и артефактите, те са едно от най- важните неща в командър.
- малко от малко рампа. Не е яко другите да играят козилек, когато ти не можеш да си кастнеш дракона. Дори цвят като чисто червеното може да се възползва от рампа поради наличието на тонове артефакти, вършещи тази функция.
(четвърто неписано - сложи някви забавни карти, нещо което да не дразни всички останали, но да ти е забавно Wink пример за кофти такава карта е Hive Mind- ако сте повече хора играта свършва с главоболие. Обаче един Liar's Pendulum не пречи никому, а и стават забавни неща с него. Пример за такава карта в моя дек е Mizzium Transreliquat. А пример за работеща такава карта е Rite of Replication. Кикнеш ли го по Runescarred Demon, SOlemn Simulacrum или нещо подобно не само става адски добре за теб, а и оставя един незабравящ се момент, защото ЕДХто прави точно това - заплетени, забавни, често политически (когато не играе Драгни) ситуации, за които докато играем друго ЕДХ може да си спомним с кеф Wink Wink
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by unu Сря Ное 16, 2011 10:51 pm

Аз имам почти 0 exp. в ЕДХ, но ще кажа какво направих (по съвет на Arch Lıch Twisted Evil) Първо си харесах комбинация от цветове и после зяпах в кард инфо и си избрах генерал; и после едни добри хора, Драгни и Митака най-вече ми помогнаха да си направя дек и след онази паметна първа игра главата още ме боли, но си заслужава 100%.
unu
unu

Брой мнения : 76
Join date : 15.06.2011
Age : 39

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Dragonan Чет Ное 17, 2011 9:07 am

наистина хората са прави и е най-добре с 2-3 цвята (само 1 цвят е твърде комбо ориентиран), с два-три цвята лесно си добиваш представа какво искаш и по-лесно се събира дек.
аз сега мисля да махна бялото и да направя UG McDonalds дек, без никакъв ремувал, само смърт от затлъстяване.
поне докато не се появят четирицветни генерали и не си осъществя идеята за WURG анти-расизъм дек.
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by archdevil Чет Ное 17, 2011 9:45 am

В момента ни най-малка идея нямам какво ще има в тоя дек Smile Но ще е моно ред като за начало Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Dragonan Чет Ное 17, 2011 3:25 pm

сега забелязах какво си писал по-горе, ако не знаеш, Драгни вече има моно-ред дек с цел артефакти Laughing
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Onewithnothing Чет Ное 17, 2011 4:22 pm

Ноноред може да е яко само ако е нещо от сорта на Kiki-jiki...
заплетени, забавни, често политически (когато не играе Драгни) ситуации
Неизбежно е някой като тръгне да става нахален да го генгнете и наебете, обаче да чуя за 25ти път в ракмите на 10 минути игра "Стенли винаги ми е приятел, няма да го прецакам" и Най-вече - "Драгни е най-големия гадняр, дай да пречукаме първо него" - е, почвам да се дразня. И то не защото кой знае колко ми пречи хората да си правят план да ме сгазят - нека, тва също го има в заровете, но с мярка. И не чрез хленчене и оплакване. Увещаването може да е някаква част от играта, обаче като се прекали с него става адсакта досада. В крайна сметка това е игра на карти - не конкурс по пазарене или игра на дипломатическа ебан.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Rator Чет Ное 17, 2011 4:39 pm

@Драгни:

Понеже незнам към кого е обърнато това искам да кажа следните неща в своя евентуална защита:
- Когато играя с Драгни не съм се обаждал изобщо. Съобразявам се и си прав относно too much politics (Т.е не визирай мен, отдавна спрях да се обаждам, предните пъти си ме пречукаха без съпротива, даже оная игра с Niv-Mizzeta, когато на 10ти ход макс бях на 1 лай точно, когато Ванков ме сгази. Имаше една част в която Mindmoil + Omen Machine беше кретения, но това беше просто задълбочаване на игра, която Росен е спечелил, а той може да убие само с мулдрифтър, т.е играта щеше да бъде 10 часа още само заради тъпия омен машин)
- никога не съм карал Стенли да кооперира, той просто знае, че има light Side и Dark Side и си избира. Always.
- Питай когото и да е, никой няма да каже, че си най- големия гадняр Very Happy Може да си черното с веригите, но аз ти казвам, че винаги всеки би предпочел аз да съм мъртъв Wink Принципно даже е адски приятно да се играе с теб, щото не се влияеш от нищо, следваш си някакъв гейм план, не показваш и капка раздразнение и изобщо не пречиш никому Wink

Ако някога е ставало анти-драгнев пакт, със сигурност не съм играл, щото щях да се опитам да го предотвратя.

PP: Всъщност сещам се една игра в която убихме Пецата, после Стенли и аз те убихме и след това Стенли направо скуупна, но това не беше сериозна игра. И да, не беше интересна, така че no more Wink

PP2: Ся се сещам и че един път те отнесах с комбото на Нив-Мизет преди да лепнеш Progenitus ама и това беше тъпо и е главната причина поради която lethal комбото отсъства от дека. Така че no more.

Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by deamonhunter Чет Ное 17, 2011 4:52 pm

Нека и аз да се намеся в така зародилия се спор. Пичове (обръщам се към всички), яко е да има politics и дискусионни драмички, ама не забравяйте, че става въпрос за Magic The Gathering и много от тук присъстващите ще се съгласят, че Magic е доста по-яко от гореспоменатите politics или драмички или заяждания един с друг. Наслаждавайте се на играта бе хора, тя е достатъчно интересна. И не забравяйте - не трябва и не може винаги да побеждавате, много по-важно е да се получават готини, добре обмислени и по възможност (изненадващи) отигравания и комбота. Това е нещото заради, което се събираме - да се наслаждаваме на Magic! Ако греша - опровергайте ме, а в противен случай Think Magic, Breathe Magic, Live Magic and enjoy! Smile
deamonhunter
deamonhunter

Брой мнения : 41
Join date : 29.09.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Onewithnothing Чет Ное 17, 2011 5:22 pm

I'm so magic I shit darksteel ingots and piss lightning bolts.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by deamonhunter Чет Ное 17, 2011 5:28 pm

Дам... кой ме кара да се изказвам... Too much trolls!
Все пак да кажа нещо по темата с риск да повтарям думи на Драгни - Апостоле, в неделя ще носим карти за EDH - да си гледаш на воля.
deamonhunter
deamonhunter

Брой мнения : 41
Join date : 29.09.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Rator Чет Ное 17, 2011 5:33 pm

Драгни, кажи нещо смислено, взимай пример от Генади, очаквах да забиеш 2 страници пост Very Happy Very Happy

(I'm so magic I pee redirects on your lightning bolts and shit energy flux-es on your darksteel ingots) catch this.. Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Onewithnothing Чет Ное 17, 2011 6:08 pm

Don't have to. Болта беше за отвличане на вниманието, за да си изхабиш редирект-ефекта, а ингота ще тапна ИЗВЪН стака за да си активирам door to nothingness-a по... още не съм решил по кого Twisted Evil

Май пак те поотролих повече от колкото ми се искаше. Факт, напоследък се държиш бая прилично. Все едно. It's good for you - builds character and keeps you on your toes.

Все пак да обобщим изводите от дискусията - идеята е да е фън, да се бием и да си вземаме, но интересно. Твърде много компетитив опошлява, но все пак трябва да имаш начин да биеш. Прекалено малко спам и офтопик не е забавно, ама флъда дразни. Now go... And conquer the multiverse...
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Rator Чет Ное 17, 2011 7:41 pm

Хахахха, силно мнение по въпроса (въпросите) as always.
Ей,
Майна,
слушайте Драгни и Генади щото знаят какво говорят Very Happy Very Happy

Неща от сорта на "Прекалено малко спам и офтопик не е забавно" са си златни изрази Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by archdevil Чет Ное 17, 2011 10:03 pm

+1 за Генади Smile Нали трябва да е фън Smile Аз да се похваля сглобих няква червена бърн артефакт кричър манджа дето трябва да прави мн. демидж на теория. Още ми е странно само с 1 карта от бройка ама ще видим. Поне червенкото си го познавам най-добре Smile И....пазете се щото играя Скрамбълвърс :Р
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Onewithnothing Съб Ное 19, 2011 7:32 pm

Набрах Searing winds за дека ти...
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by archdevil Съб Ное 19, 2011 7:38 pm

Супер Smile Благодаря!
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Baron Hellequin Вто Дек 13, 2011 6:16 pm

Позволява ли ми се да играя Brothers Yamazaki ( И ДВАМАТА) като генерал? xD
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Dragonan Вто Дек 13, 2011 6:53 pm

Baron Hellequin написа:Позволява ли ми се да играя Brothers Yamazaki ( И ДВАМАТА) като генерал? xD
няма такова нещо като "и двамата", картата е една, просто я има с два арта. можеш да играеш само по едно копие от карта, така че не можеш да имаш два такива в ЕДХ. освен разбира се, ако не са в различни декове и само единия се ползва като генерал. с homebrew rule можем да пренебрегнем ограничението на генералите и да се направи интересно 2HG EDH комбо Very Happy
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Commander....... Empty Re: Commander.......

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите