Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

13.11 Draft Report [Киро]

3 posters

Go down

13.11 Draft Report [Киро] Empty 13.11 Draft Report [Киро]

Писане by Winterchill Нед Ное 13, 2011 8:39 pm

Един път ще взема да спечеля, поне да си напиша и репорта нали така Very Happy
1-во да започнем с благодарности към Векс, че ме записа все пак щото реших че ще играя вчера вечерта и така да кажем не бях предвиден, на всичкото отгоре бях 9-тия човек в драфта и заради мен се игра още един рунд..
Таа така, рандъма беше благосклонен и пак се паднахме аз, Ги и Стенли един до друг, което силно помогна за победата основно щото не ми пукаше за реър-драфтване. 1-ви и 3-ти ми подава Стенли, 2-ри буустър ми подава Ги.

1 буустър:
Ми отварям си аз буустърчето и гледам вътре Skaab Ruinator. Смятах че е 20-тина долара, но се оказа че е 6 ;(. Както и да е, взех си го щото си е сила в лимитед и се насочих към синьо-черна self-milling стратегия още от там (макар че черното не беше задължително). Ако си спомням правилно 2ри пик взех Armored Skaab от буустър без други интересни сини карти и без нещо особено силно, че си вървят добре 2мата така или иначе. На 3тия път видях пак някви посредствени сини работи никъв ремувал и един Falkenrath Noble, който не че е голямата сила ама е от по-добрите черни крийчъри, и си има евейжън и го взех.. И така си се набутах рано рано в тея цветове, до края на буустъра събрах някой-друг летящ тип, 1 forbiden alchemy, 1 think twice мисля че тук си взех и Civilized Scholar-a и други такива работи. По-интересен беше 8ми или 9ти пик Lantern Spirit от буустър със само неиграеми карти. Ии в тоя момент се надъхах че синьото е отворено.

2 буустър:
Отворих някви крака за моя дек и единствената читава карта в цветовете ми беше Skaab Goliath, за тва си я и взех. Ги ми подаваше щедро тъй като се беше усетил след тоновете бяло, зелено и червено, което му дадох в кои цветове съм и спокойно си събираше върколаци и хюмъни докато ми даваше зомбита, алхимии, още един think twice и тн... Тук към края набарах някъв блейзинг торч и се сетих че тва ми е единствения римувал за сега и се притесних, щото колкото и да са ми дебели дебелаците, все ще трябва да се справя някак и с на лошия животинките..

3 буустър:
Пак си отворих глупости за дека и май единствената карта в цветовете ми беше Morkrut Banshee.. За щастие в тоя буустър Стенли ми подаде 2 броя Victim of Night и 2 броя Tribute to Hunger и проблема ми с римувал-а се реши..

Почвам аз да билдвам супер доволен от драфта и се сещам колко съм прост, щото аз хубаво си нареждах кърв-а между буустърите обаче изобщо забравих че нямам никакви 2 дроп крийчъри освен един Sticher's apprentice, а на 1 мана имам само Diregraf Ghoul и един плъшок 1 мана 1/1... Еми тоя блейзинг торч дето го имам май няма да работи, а? Супер много се притесних че ще ме смажат по-бързи curve-out декове, обаче все пак се надявах че факта че всичките ми крийчъри са с много добри статове ще компенсира и ще се стабилизирам.

Финалния списък съм 90% убеден че беше това:
1 Thyphoid Rats
1 Diregraf Ghoul
1 Sticher's Apprentice
1 Armored Skaab
1 Lantern Spirit
1 Civilized Scholar
1 Skaab Ruinator
2 Makeshift Mauler (единия от тея май трябваше да е Stiched Drake но накрая оставих летялката в сайда)
2 Falkenrath Noble
2 Moon Heron
1 Morkrit Banshee
1 Skaab Goliath
2 Victim of Night
2 Tribute to Hunger
2 Think Twice
2 Forbidden Alchemy
1 Nephalia Drownyard
8 Swamp
8 Island

Като цяло не мога да се оплача от дека изобщо, това е доста добър билд на тоя архтип (само да имах още малко early game стабилност на мястото на многото 4 мана спелове щеше да е добре ама стисках палци да мине номера)

1 рунд - Bye... Предполагам си го заслужавам щото заради мен се играе 4тия рунд Very Happy
2 рунд - Векс..
1вата игра мулиганнах първо ръка с 6 земи, после ръка с 1 земя за да стигна до ръка с 3 острова и само черни карти.. Да не повярва човек, пребиха ме по бързата процедура..
2рата Вексо се сцревна и стана същата простотия - аз почнах да вадя зомбези и той нищо не успя да каже с 2-3 земи.
3тата беше вече интересна... Задържах прилична ръка и играта продължи над 10 хода Very Happy Нооо стана тва което ме притесняваше - отнесоха ме дребни мижави човечета, просто защото бяха много и бяха силни Very Happy Аз изтеглих 11 от 17-те си земи тая игра и тва определено помогна за загубата. Бях успял някак да стабилизирам board-a обаче векс изкара един вампир с flying, ония белия с интимидейт и имаше крилца на полето закачени за още няква гадина.. общо взето си взех щото не успях да ги отговоря адекватно.

3 рунд - Стенли.. Бахти 1 бай, 1 път ме бият и после играя с мойте хора.. Тъпо. Еми в общи линии си го пребих по бързата процедура с класическия ход на 2 мана Sticher's apprentice на 3 мана Civilized Scholar, после 4ти ход тапвам Scholar-a дискардвам крийчър тоя се ънтапва, бой за 6, играя ти 4/5 зомби за 4 мана. гг.

4 рунд - Тук беше интересно. Тъй като се пеърнахме някво странно, аз играх с Митака, а ги с Векс и шанса беше че ако и 2мата бием ще вземем турнира. То и тва стана..
1вата игра не помня как го убих но май беше с руинатора...
2рата беше по-интересна. Той ми изигра One-eyed scarecrow, пък аз имах ръка от летялки, victim of night и Skaab Goliath. Стисках го тоя victim 1000 хода и го биех за малко, докато не изтеглих още един. Тогава му го забих по дефендърчето и почнах да атакувам, обаче той събра лудото комбо от Sticher's Apprentice и Rage Thrower и почна да ми хвърля крйчъри по главата за по 2 демидж. За щастие си държах 2рия Victim, убих му thrower-a и го пребих с летящите типове.

Loot-нахме много сериозно със снапкастър, руинатор, 3 дуалки, микеус, нефалия която беше трейдната за Drowned Catacomb, Chandra's Phoenix, който и аз не знам за кво беше трейднат, 3 Splinterfright-a за якия дек с Boneyard Wurm и още някви неща които не помня. Извода е, че ако искате да съберете снапкастъри, трябва да печелите драфтове и да давате на векс да ви отваря буустърите Very Happy
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

13.11 Draft Report [Киро] Empty Re: 13.11 Draft Report [Киро]

Писане by Onewithnothing Пон Ное 14, 2011 8:56 am

Извода е, че сте пеераси. Всичките. До един. 3ма от една фирма един до друг, биваше и да не сте по първите места. Освен тва - къв беше тоя скапан пеъринг? Еби му и майката, първо и второ място на турнира да са хора със загуба и байче? I don't want to live on this planet anymore...

Ае, стига ви толкоз лолрандом хейт за ся, браво за репорта енд стъф, също така да оповестя - някой ако иска да взима нещо от Анани или да праща нататък - да казва овреме, в петък пътувам накъм СФ.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

13.11 Draft Report [Киро] Empty Re: 13.11 Draft Report [Киро]

Писане by Rator Сря Ное 16, 2011 1:22 pm

"Извода е, че ако искате да съберете снапкастъри, трябва да печелите драфтове"
Tва е най- грешния извод, който съм чувал Very Happy Very Happy Very Happy

Иначе браво за репорта, най- накрая Киро да напише Smile Smile
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

13.11 Draft Report [Киро] Empty Re: 13.11 Draft Report [Киро]

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите