Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RED post ISD

+2
Dragonan
archdevil
6 posters

Go down

RED post ISD Empty RED post ISD

Писане by archdevil Пет Окт 07, 2011 12:26 pm

Ето последния ми билд след ротацията. Постарах се да направя дека достатъчно експлозивен и бърз без излишни глупости и глезотии. Поради липсата на новия червен вампир за едно даже не съм го включил. Все още нямам някои карти, но като цяло дека си е бюджетка.
Ето листа:
20 Mountain
4 Furnace Scamp
4 Goblin Fireslinger
4 Shock
4 Arc Trail
4 Burn the Impure
4 Curse of the Pierced Heart
4 Harvest Pyre
4 Stormblood Berserker
4 Brimstone Volley
3 Chandra's Phoenix
1 Hero of Oxid Ridge
Обяснения :
- Фурнас Скамп - супер карта, дори и без Тийтъринг пийксовете. Почти винаги ми се появава в опънинг хенда, така че се пазете Smile
- Файрслингърите - перфектни Блъдтърст инейблъри за Берсеркерите. С достатъчно мана вадя два 3/3 в един ход.
- Шок - има ли смисъл да обяснявам?
- Арк Трейл - и тук май няма какво да обяснявам Smile
- Бърн дъ импюр - тук следват реплики от сорто на ВТФ и за къв го играеш тва. Две причини - нямам инсинирейти и не смятам да наблягам на бустери от М12. Второ - стогинах до извода, че с толкова нексуси в клуба е хубаво да играя именно това. В крайна сметка си 3 демидж за 2 мана, а ако има нексус срещу мен - още по-хубаво Smile
- Проклятието - заради него махнах шрайновете. Шрайна определено е добра карта. Печелила ми е игри, но не чак толкова. Играе се прекалено много артефакт хейт, но не и енчантмънт хейт. 2-3 такива в началото на играта могат да ми я спечелят,макар че не разчитам на това, както не съм разчитал и на Шрайна. Това просто се маха по-трудно.
- Харвест Пайър - Единственото което може да пострада от това е някой феникс. Другите карти нямат флашбак и нямам с кво да си ги върна от гроба, така че /кеър. Важното е, че за две мана и 6 карти от гроба мога да се оттърва от всеки титан и други подобни трудно-убиваеми гадове Smile
- Берсеркерите - ами работят мамка им Smile кво да ви кажа - мн.добра карта!
- Бримстоун - като се има предвид колко са ми крехки създанията, лесно умират и мога да се възползвам от пълната сила на картата - 5 демидж за 3 мана Smile Често печели игри Smile
- Фениксите - трябва ли да обяснявам защо работят ? Smile
- Хирото - ами имам си и си го играя. Много е рандъм само една бройка ама какво да се прави. Нямам 4ти феникс пък и яде римувъл като стой та гледай Smile
В крайна сметка какво си търся -
1 Стормблъд мисля че не ми достига за да са ми сет. Ще проверя дали имам 4ти или го дадох на Митака.
2 Кърса ми трябват - имам си два.
2-3 Бримстоун Волей - мисля че имам само двенки.
2 Харвест пайр - май имам само 2
Май останах без един Арк трейл, ама май са ми сет. Ще проверя. За другите чакам доброволци с наличности за трейд Smile И плийз - дайте коментар за билда Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Dragonan Пет Окт 07, 2011 12:52 pm

Harvest Pyre не ти трябва, по-добра работа ще ти вършат shrine-овете. иначе дека е хубав. но грешиш за артефакт хейта, в момента само червеното има карти които са само за артефакт, но и бялото има карти които са само за енчантменти. 50-50 си е ремувала за тях.
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Rator Пет Окт 07, 2011 1:11 pm

Бялото има по- добър артефакт хейт от червеното...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by archdevil Пет Окт 07, 2011 1:30 pm

Янко - не съм съгласен - Шрайна е бавен и много често го хващат бласфемии като О-ринг. Харвест Пайър е инстант и единствено може да се контри SmileПък и картите в гроба обикновена са юслес, така че поне мога да ги експлоатирам в името на Общото добро(разбирай моето:Д)
А шрайновете са заменени с Кърсовете.
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Dragonan Пет Окт 07, 2011 3:53 pm

хм, да, сега Бенито вътре в мен нещо се включи и забелязвам че пауъра на харвест пайърите е по мана-ефикасен от този на шрайновете, губи се само бонуса от ъпкийпа, но той не е много важен в червените декове.
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Rator Пет Окт 07, 2011 4:11 pm

Идеята на кърсовете ме кефи, но проблема Апостоле е че те са от този тип карта, която иска малко или много дека да е около тях. Т.е трябва ти по- скоро малко повече стабилност, а не експлозивност.

Относно harvest Pyre, на мен идеята ми харесва и мислех по въпроса в моя дек, но говорим за не повече от 1 бройка.
Причините са няколко - първо на първо аз съм контрол и бих могъл да си позволя бърн-а ми да НЕ бие по плейър. Специално тоя бърн може и да набие повече демидж от 3 за 2 мана, т.е мога да убия някъв по- дебел крийчър. НО ти си агро и ако играеш бърн той задължително трябва да може да удря по плейър. Харвест пайър е слаба карта за агро - може да го играеш пак 1 бройка, колкото един път да ти очисти някой негов бочляга, но не повече поради простата причина че ти или няма да го докараш втори път до желания 6 демидж или че рано в играта не върши работа, а с/у контрол изобщо.

Относно Hero of Oxid Ridge - карта за 4 мана една бройка не е рандом, много хора биха играли така или макс 2. Това че слагаш 4 бройки от дадена карта не означава изобщо че тая карта е най- добрата, може и да е така, но ти гледаш по- скоро какво ти трябва. Може инферно тайтън да е супер силен, да е по- добър от всеки гоблин, но ти искаш скорост и отвориш ли някъв кърс + земи + харвест пайър + някъв hero ти дефакто почваш да играеш на 4ти ход... което е бавна раота. Сега, кърс-а е хубав, него го запази, защото карти като обливиън ринг се хабят и по 1/1 гоблин, когато контрола е притиснат и по някое време няма да може да се оправи с прост кърс. Аз например ако не го контря съм GG..
Brimstone Volley в дек с евтини крийчъри като твоя е 4 of automatically. GJ.
Burn the Impure не ми харесва изобщо... може да го биеш само по крийчър и ако го топдекнеш когато ти трябва да убиеш... ТЦ. Ще ти дам инсинерейти, само кажи човек!!! + тва декове които атакуват с Инкот Нексус атакуват когато искат да печелят. Това са контрол декове и ако ще и излагат земята на риск имат контра... тогава ще искаш да праскаш 3 демидж по него за да го рейснеш, но няма да има крийчър с инфект...

Всичките тея мнения дето ги наговорих сега не ги приемай прекалено насериозно, но ето какво ти предлагам в общи линии:
Да замениш 3 харвест пайър-а с 1 Чандра Феникс, 1 Hero of Oxid Ridge, 1 Devil's Play.
Да замениш 4 Burn the Impure с 4 Incinerate.

Виж каква е идята - да имаш АДСКИ добър early гейм, който имаш, да имаш консистентност и FUEL - който имаш благодарение на Фениксите на чандра и Арк Трейл (2 за 1, това е спестяване на карти общо взето и е много важно за бърн декове), да имаш и поне 1 карта за топдек моуд като Devil's PLay.Която па е СУПЕР яка и даже може да я пробваш на 2 оф, щото дори да я ползваш ърли гейм за чистене може да я ползваш пак, ако ти я контрят може да я ползваш пак, а общо 4 такива ефекта от 2 карти е.. яко.

Толкоз, очаквам да ме обориш с доказателства Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Rator Пет Окт 07, 2011 4:15 pm

Янко, проблема на всеки бърн който обсъждате е че НЕ МОЖЕ ДА УДРЯ ПО ПЛЕЙЪР!!!! Това е най- важното нещо за бърн дек!
Ако идеята на бърн-а е да чисти противникови блокъри тогава несъмнено Arc Trail е картата, която търсите! Ако търсите да *убивате* големите бочове на контрола, където мисля че агрото (особено моно червеното) не трябва да се бърка, няма да ползвате директен бърн като Harvest Pyre, щото ако убиеш Уърмкойл на оня не му пука, ако убеиш черен титан СЪЩО. Ако искаш да довършиш също не можеш с харвест пайър! Ако търсите да рейсвате с Титани се ползва Traitorous Blood ефекти!

Пробвайте Traitorous Blood btw. Ще ви изкефи да вземете черен титан, (какъвто и да вземете е яко всъщност) или уърмкойл. В момента Уърмкойл-а е най- играния финишър...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by archdevil Пет Окт 07, 2011 6:52 pm

Бени нямам никакво намерение да те оборвам Smile Много от нещата са така. Дека изгледа така, защото това имам на 80-90% а другото мога да го намеря лесно. Девилс плей влиза като медец в тоя дек - нямам налични, а и не знам някой да е отворил или да ги трейдва. Ще отнеме време да се сдобия с тях, но определено СА ЗА ТОЗИ ДЕК.
4ти феникс нямам, но мисля, че чак толкова не е необходим.
Специално за тоя кърс не виждам голям смисъл да билдвам около него. Иска ми се да направя кърс дек, но кърсовете от един цвят са прекалено малко, а многоцветките ще са мн рандъм. И все пак мисля, че е по-добре от шрайна, защото не се играе толкова енчантмът римувъл. Прав си че вместо него може да се играе някоя по-бърза карта, но е добра опция. Често шрайна ми е седял в ръката, защото съм имал стормблъд или 2-3 гоблина и съм искал да го агрирам мощно. Именно затова мисля да ги играя 4. Усещането ми е че в този билд има мн повече темпо, отколкото преди. И то не е съвсем агро, защото кричърите са само 16.
Харвест пайър не е Грим, но аз лично я харесвам тази карта. Колкото до едната бройка - от 60 карти да я изтегля когато ми трябва - what are the odds? При 4 броя мога да разчитам повече на нея. Срещу теб наистина не е много смислена и все пак е въпрос на тестване в нашата мета, за да мисля заместник.
Абе подмяташе ми се някъв инсинирейт и трябва да поровя, но май ми е само един. А това за инфекта - на мен лично ми прави впечатление че Инкхмота се ползва основно, когато ситуацията много се е сгомнясала или да ми блокират фениксите.
Тречъръс блъд ми е във сайда задължително Smile На мястото на всякви други актове Smile Аз даже тва с черния Титан го приложих на някой ама не помня на кой Smile Сайдборда също ще претърпи леки промени,но не съм го добавил тук. Като реша окончателно какво остава, влиза и излиза ще го пиша и него Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by archdevil Пет Окт 07, 2011 7:18 pm

В крайна сметка какво търся -
1 Stormblood berserker
3 Harvest Pyre
1-2 Devil's Play
2 Brimstone Volley
1 Arc Trail
2 Curse of the pierced heart
2-4 Incinerate
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Rator Пет Окт 07, 2011 9:31 pm

Curse-ове ти давам, инсинерейти също. Харвест пайър имам 2, но не искам да ти дам щото ще ги сложиш в дека...
Арк Трейл имам един, но не съм сигурен дали ще го играя или не. Шансовете са за "да", но ще ти го дам най- вероятно.

Относно 1 карта и шансовете да ти се падне, помисли го така:
Да речем че тая карта е Уърмкойл. Ти предпочиташ по- скоро да си зададеш въпроса "колко често НЕ искам да ми се падне" отколкото Искам да ми се падне.
Щото Уърмкойл е 6 мана. Ако го отвориш в опенинг ханд все едно си мулигъннал, щото ти до 6ти ход тая карта я нямаш. Сега, това не е точно така при контрол-а, но при агрото е, защото ако то не може да си играе всичките карти в ранните ходове е на зле.
Помисли харвест пайър като просто единствения начин да се оттървеш от ГОЛЯМ боч, ти затова го играеш. Не го играеш за да очистиш някой малък, защото тогава пред пайър би предпочел просто малък бърн, който може да насочиш и по фейса.
И такка общо взето при положение, че възнамеряваш да играеш харвест Пайър на 6 мана, ако го отвориш опенинг ханд той е полу-дед карта, би предпочел да не ти влиза толкова често. Може да победиш ако не ти дойде пайър, но ако ти влязат 2 по- скоро ще загубиш.
Така че 2 бройки биха били на място, НО пак казвам - Traitorous Blood е по- добрия вариант. Защото взимаш черен титан- оставяш зомбита. Взимаш Уърмкойл - взимаш лайф. Общо взето ако няма блокър и контрола се тапаутне на дадения ход все едно биеш 6 демидж и нагоре.
Да не говорим че това може да го играеш срещу Абсолютно всеки дек и да го убиеш само защото е решил да се тапаутне за да се спаси.

Не съм експерт по агротата, даже е препоръчително да избягваш мои съвети, но мисля че може да дадеш шанс на Traitorous Blood. 2 бройки вместо Харвест пайър.

И ще ти кажа точно защо - Харвест пайър вече наговорих толкова много лоши неща за него искам да добавя и че ако удар Уърмкойл или Титан ти пак си назад, защото той изкарва или токените така или иначе или някоя земя със зелен, демидж с червен.. ако му направиш Blood-a на 6ти ход когато се е тапаутнал и той е на нисък лайф и вземеш каквото и да е освен Уърмкойл общо взето правиш 3 мана - 6 демидж и рандом ефект от атаката. Най- често токени. После бърновете го довършват или Curse of Pierced Hearth/ Chandra's Phoenix flying. Ако дропне Уърмкойл е малко по- сложно, но да речем е на 7 лайф. 7 лайф можеш да прогориш преспокойно с Инсинерейт и Бромстоун Волей, обаче не и в тоя момент. Като играе Уърмкойл си даваш тоя 1 ход който ти трябва като му го вземеш - все едно анулираш следвашия му лайф гейн. Но все пак ако тапаутне на 6ти ход, ако дотогава си го наточил до 9 печелиш с инсинерейт/Бримстоун ВОлекй. Макс на 8 лайф ако е печелиш с Шок/ Арк трейл. Незнам, може да пробваш Smile
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Winterchill Пет Окт 07, 2011 9:39 pm

Да не играеш Shrine в момента според мен е пълна глупост... Тва е една от най-силните ти карти с/у повечето декове -> да, може и да отнесе артефакт римувал, но събира каунтъри мн по-бързо отколкото кърса прави демидж и въпреки че струва мана да бъде активиран, компенсира с факта че може да му убиеш на лошия дебелака ако толкова си я закъсал. +тва да отвориш с 2 шрайна с/у дек като моя е адски силно, докато ако отвориш с 2 кърса най-вероятно ще си те бия..
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Rator Пет Окт 07, 2011 9:49 pm

Абе Киро то си зависи от метата... аз поначало например не бих му препоръчал нито едно от двете щото:

1) Трябва да ги изкараш на втори ход за да са максимално ефективни
2) Ловят ги и двете мн неща, измежду които най- важното не е naturalize efekti, а обливиън ринг... Росен играе и Диспърс...
3) Не променят борда, могат да те убият преди да се задействат колелата на тея карти както трябва.
4) Кърса не вкарва достатъчно демидж, а шрайна е прекалено мана интензивен...

Вярно всеки моноред играе 4 шрайна в момента из деклистовете, но като че ли ми харесва повече така с директни бърнове - той има Чандра феникс човек. Шрайна не я връща, шрайна е бавен, шрайна не е това което беше в миналия стандарт като си изхвърляш ръката по онзи начин...

И двете не ми харесват, но кво да се прави, не играя аз моно ред Very Happy
(Май е обвиъс как постоянно тикам моноред агротата към ПОНЕ BigRed, но ... Very Happy )

Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Onewithnothing Пет Окт 07, 2011 10:28 pm

Трябва да се съглася с Бернар. Бърна по импюъри е меко казано безполезен, Кърса е силен само за ежеходен енейблър на блъдтърст (от дв толко блъдтърст в стандарт??). Харвест пайър не може да се набие по плейър => е иррелевант. Шрайна е кондишънъл, бавен и спираем в някои ситуации, ама па бие мноо лошо ако го свалиш овреме.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Winterchill Пет Окт 07, 2011 11:46 pm

Идеята на шрайна е за late game reach -> ако си отворил добре, опонента ти има толкова много неща, с които да се оправя че тоя шрайн съвсем не му остава време да го о-рингне. Та в случай че играта се е развила така както ти ми обясняваш най-редовно -> в първите ходове се тап-аутвате, и двамата за да се справиш с гадините които реди, то един добър играч спокойно може да нагласи нещата че шрайна да ти набучи над 6-7дмг ,което в тоя период на играта трябва да е достатъчно или почти достатъчно... Може да е мана интензивен, но дава много повече отколото един бърн за 2 мана би могъл да даде.
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by archdevil Съб Окт 08, 2011 4:50 am

Бени, изложи всичките ми аргуменити за шрайна Smile Мисля че мога да добавя само едно - Кирца, много често Шрайна ми седи в ръката и на негово място играя я берсеркер я нещо друго. Не го вадя много бързо и обикновено като събере повечко каунтъри опонента вече си е извадил артифакт римувъла.
Айде ще пробваме следното нещо - вместа Харвест Пайр слагам мейн два Тречъръс блъда и 2 Еншънт Гръдж????
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Onewithnothing Съб Окт 08, 2011 5:29 am

Със злоба. Вчера на практика видях колко злобно гръджа потрошава уърмкойли... грозна гледка беше.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Baron Hellequin Съб Окт 08, 2011 10:14 am

Grudge > Naturalize, като че ли?
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Rator Съб Окт 08, 2011 11:00 am

Еми...
Виж, ако толкова харесваш harvest pyre, играй 1 бройка. Няма да забележиш, когато не е дошла и няма да ти пука, но когато дойде ще си свърши работата както трябва.
+ 2 Blood-a
+ 1 малко по- скъпо нещо.
Не ти препоръчвам да играеш grudge-овете, защото не можеш да ги флашбакнеш. Т.е направо играй Shatter... Всичко що има флашбак идеята му е да се играе с флашбак.
НО като нищо можеш да сложиш в сайда около 6 артефакт дестроя, измежду които Ancient Grudge-ове и Shatter-и, защото като се паднеш с/у Митака ше му стъжниш пост-сайдборд играта...
Относно това да са мейн, окей няма проблем, в смисъл убиваш Уърмкойл, но идеята още веднага да го флашбакнеш и да убиешш лайфинк токен-а, щото иначе няма никакъв смисъл от това да хабиш 1 карта и той да остане с два токена, които и сами по себе си са силни..
Ако можеш да флашбакваш Гръдж-а по някакъв начин - да, иначе - по- скоро не мейнборд.

НО consider this - колко ти струва да добавиш зелено? Най- важното което би могъл да получиш е следното:
Ancient GRudge
KESSIG WOLF RUN

последната земя, (и двете карти искат г/д 7 зелени мана сорс-а в дека за да вървят и то те ще са зелено-червени, което няма да ти кът-не червеното) Ти позволява всеки малък гоблин лейт гейм да One Shot-va. Тая земя е powerhouse отвсякъде.. Може да я проксираш и да я пробваш, аз съм сигурен, че ще работи Smile
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by archdevil Вто Окт 11, 2011 10:02 am

Traitorous Blood + Ancient Grudge срещу Wurmcoil е толкова много Уин Smile Снощи го тествах срещу Митака Smile
Довечера ще постна финалния билд със Сайд борда. За съжаление все още без Девил`с плей.
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Onewithnothing Вто Окт 11, 2011 10:34 am

Пич, не подценявай wolf-run-а, тва нещо как гази не е истина... Въркоалци без него просто не могат да вървят, а всеки дек, който има каквато и да е акселерация може да се възползва толко болно от него, че ти е бедна фантазията. С птички и други малки мана-креатурки акк се обича ти е бедна фантазията...
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

RED post ISD Empty Re: RED post ISD

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите