Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nationals Report: Os1rus

+3
Rator
archdevil
Os1rus
7 posters

Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Nationals Report: Os1rus

Писане by Os1rus Нед Сеп 18, 2011 2:50 pm

Първо искам да благодаря на Апостол, Калоян, Пецата, Ги и Киро, и Ванков, който помогнаха с карти. Мерси момчета.
Самия дек го сглобих напълно вечерта преди натс в Апостол, направихме 2-3 мача с него и се убедих, че маже моно ред (очаквах да има много моно ред декове (то имаше де, ама аз не се паднах срещу такъв)). Както и да е. Стигнахме до ИЕЦ към 8 без 15, Ги, Киро и Стенли си оправиха дек листите и бяхме готови да налазваме софиянци с Plovdiv Annihilation Team (или друго подобно импровизирано име за тийм :Д)
И ултра роуг дек листа ми, заради който софиянци ореваха света..
Plains x18
Tectonic Edge x2
Inkomoth Nexus x3

Squadron Hawk x4
Puresteel Paladin x4
Grand Abolisher x2
Spellskite x2
Mirran Crusader x3
Hero of Bladehold x2
Sun Titan x1

Accorder's Shield x1
Sylvok Lifestaff x1
Basilisk Collar x1
Flayer Husk x3
Mortarpod x3
Sword of Body and Mind x1
Sword of Feast and Famine x1
Sword of War and Peace x2

Oblivion Ring x3
Elspeth Tirel x1
Gideon Jura x2

Първия кръг играх срещу Caw-blade. В първата игра не му видях мечовете. Само Гидеон и хоукове. Общо взето ми контри първия паладин. После се тап аутна за хоук. Успях да вкарам аболишър в игра и без възможноста да ми контри меча на войната и мира си взе за 3 или 4 атаки. Не сайднах нищо след първата игра. Втората успях да изкарам puresteel paladin на 2ри ход. След това още 1 на 3ти. Играх lifestaff и accorder's shield. Теглих 4 и почнах бавно да го прибивам. Пак изкара Гидеон и му го убих. Не сметнах за нужно да играя моя тъй като си активирах mortar pod+collar+staff и му избих хоуковете. Убих го като бях на 37+ :Д

Втори кръг с една от надеждите на софиянци - Сашо "Наливката" Митев. Отново с caw-blade. Първата изкара mirran crusader пръв и удари за 4. Аз обаче изкарах моя, сложих му husk и заедно с 1 хоук го убих за няколко атаки. Пича се изнерви след първата. Даже пита дали случайно не съм загубил първия кръг щото дека ми бил странен и щял да се ядоса ако го били сложили с някой, който е почнал с загуба, че и даже съм му взел игра. Обясних му че съм победил друг caw-blade и млъкна. Втората помня, че успя да изкара хоук с меч, ама намерих о-ринг. После изкара sun titan, копира го с phantasmal image, игра и сфинкс, но и той си взе от mortarpod+collar Very Happy Забравих 1 тригър (да гайна 3 след като игра дож за единствения ми крийчър). Убих го преди съдията да е довършил писането на warning-a. После обясняваше, че било мисплей да си тапне tec edgo-вете след като съм имал nexus ама не е мой проблем, че не следи играта. А и имах mirran crusader + sun titan в ръката и нямаше значение от какво умира.

Трети кръг срещу Bant Pod. Васко е точен тип и направихме 2 много забавни игри. За негово съжаление първата не си изтегли пода навреме и умря от хоук + рандом екуипмънт. Втората беше по-интересна. Почна с бърдс. Убих ги с mortar pod, но вече беше успял да вкара sea gate ход по-рано. Изкара под, който о-рингнах. След това се наливахме и 2мата и правехме борд. Убих му wurmcoil, 2та остатъка от червея и някав друг крийчър с който се опита да започне да си прави номерата с втория под с mortarpod+collar+смелата саможертва на 4те ми hawka Very Happy Беше забавна игра и нямаше нерви накрая за разлика от следващата игра.

Четвърти кръг срещу миналогодишния шампион - Говедаров. Играеше Pyromancer Ascension почти едно към едно с един от дековете пускани на сайта на wizards. Първата го свалих до 8 преди да активира 2 ascension-а и да ме убие с 2 утроени болта. През цялото време се опитваше да ми оказва напрежение, да бърза и показа колко е нагъл на няколко пъти като пита що не съм се предал още и що му губя времето. Сайднах за първи път тоя ден, като вкарах сикрет теха - 2x demystify + 2x leonin relic-warder и 4 firewalker-a който бяха планирани за моно ред. Общо взето не очаквах тоя дек и причината за demystify в сайда е splinter twin, но работеха и тук. Успях да му о-рингна пъврия ascension и го убих с firewalker екипиран с husk, като за последната атака само добавих и меча на войната и мира. Третата сметна grand abolisher за минимален трет след като ми видя ръката с проба и го пусна в игра. Следващия ход си топ дек-нах като про sword of body and mind и до милнах за 20 преди да успее да убие abolishera с pyroclasm + bolt. Все още не му бях милнал нито видял да играе ascension. Последваха 2 хода атака с nexus + sword. Той успя да активира acsension, но имах demistify и 2 relic-warder-а. Счупих го и играта свърши. И естествено почна да се оплаква как е паднал заради топ дека ми, че дека ми е тъп and stuff. Доколкото разбрах от други играчи, нещо нормално за него след загуба.

И така 4:0 след стандарта с дек, за който Бени твърдеше около месец, че няма да работи :Д

Драфта го почнах със simulacrum. След това 3 последователни бели карти. После бялото обаче спря да идва и минах на u+b резервен план. Подадоха ми 2ри simulacrum (жалко че нямах титан който да вадя на 5ти ход с тях :Д). Ще пиша само дек лист щото останалите неща в пула ми бяха ужасни боклуци :Д
Phantasmal Bear x1
Tormented Soul x1
Wring Flesh x1
Ponder x1
Duskhunter Bat x1
Merfolk looter x1
Coral merfolk x2
Doom Blade x1
Distress x2
Negate x1
Divination x1
Aether Adept x1
Drifting Shade x1
Aven Fleetwing x1
Solemn Simulacrum x2
Phantasmal Dragon x2
Zombie Goliath x1
Sengir Vampire x1
Consume Spirit x1
Island x9
Swamp x8

Първия кръг на драфт играх с Коцето с w/r с гадни крийчъри. 1 gideon's avenger, 1-2 gidoen's lawkeeper, 2/2 огре с bloodthrist 1 и first strike и други подобни. Първата беше близка, постоянно си разменяхме атаки и беше на 2 когато ме довърши. Не харесвам scepter of empires.. Втората игра буквално ме размаза. t1 lawkeeper, т2 berserker с bloodthrist, t3 avenger.. Не можах да го ударя дори тази игра. Първа загуба на мач за деня и се саднах, че дека ми не струва...

Втори кръг срещу Михаил. Играеше g/b. Имаше си хидра (Ги, добре че каза да сложа distress в майн. По-добре е от рано да я махнеш тая гад.) Бих го 2:0 но отново много близки игри. Като си гледам записките 1та съм останал на 3. Втората на 1 :Д И той играше скиптър..

Преди последния кръг бях с 15 точки както и още 5 човека. 2ма бяха с 16. Ангел каза да съм питал за draw и с опонента ми да сме сигурни, че влизаме в топ 8. Нямах желание да го правя, а и Бени беше с 12 точки и ако биеше, поне 2 маси не пишат draw. Реших, че няма да се моля за тъпи draw-ове. Опонента ми беше решил същото след като бившия шампион му беше казал да играе за да има шанс той да се класира.

Игрите с Мартин бяха много заплетени. Той играеше u/w с много летящи гадини. И той имаше 2 дракона + ангел. Първата му я взех като бях на 13. По средата на 2рата Иван дойде да гледа. Играхме наистина бавно и заплетено. Бях го смъкнал до 5, когато прекали с грифоните им е уби. Така трябваше да взема последната щото иначе нямах много шанс за топ 8, а вече се беше породило силно желание да влезна там. След много бавна игра и флъд от моя страна. Merfolk looter-a най-накрая успя да ми намери дракон и вампир и я приключих. Последния ход аз бях на 1, а той на 2. Тук вече наистина топ декнах лудо и се радвам, че на рождения ми ден имах такъв късмет.

Влизам в топ 8 с 18 точки. Разбирам, че другите маси са draw-нали. Иван и Бени остават извън топ 8.
Взеха декове за дек чек. Имахме малко почивка и разговор с Бенев. Почнахме към 8:10. За съжаление четвърт финала беше срещу Ангел и неговоро w/g home brew. Бих го 2:0 след игри включващи по няколко Гидеона, Hero of Bladehold и други интересни неща. Той така и не изтегли ДоЖ. Аз пък успях да екипирам puresteel paladina с 6 или 7 екуипмънта :Д

Стигнахме до полуфинал, където играх срещу Тез дек. Апостол вече ми се беше оплакал от него. Първата мулигеннах до 5. Реших да запазя 1 lander, защото не ми се рискуваше с 4, а и имах 2 1 дропа. Ами изтеглих си 3те 5дропа след това и той имаше достатъчно време да събере борд и да ме убие.. Втората направих мисплей като се опитвах много да убия тез като можех да бия поне го. Макар и с nexus, sword of war and peace щеше да го убие с ефекта си. За съжаление вече не можех да мисля, а и дори да бях взел втората щях да дропна на третата и да му я дам, защото наближаваше 10, а трябаше да стигнем до централна гара преди 10:30.
Взех част от наградата и се изнесохме с Апостол, Ги и Киро. Във влака изиграхме 6ти бустера, като отворихме само 1 ставаща карта.. Надявам се в другите да има повече, когато ги получа.
Знам, че е стена от текст, ама я писах към 45 минути, така че поне Бени да я прочете :Д

Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by archdevil Нед Сеп 18, 2011 3:41 pm

Митак, благодаря че си си направил труда да го напишеш Smile Супер интересно беше. И аз като Бени много обичам да чета рипорти, особено като съм гледал и част от игргите Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Rator Нед Сеп 18, 2011 5:35 pm

Аз я прочетох, благодаря ти за отделеното време Митак! Smile Smile
Силна игра, силен репорт Wink
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Onewithnothing Пон Сеп 19, 2011 11:41 am

Рутиш, бате. Дано изтеглиш няккви неща от ругите буустъри.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Baron Hellequin Пон Сеп 19, 2011 11:53 am

Os1rus написа: Васко е точен тип и направихме 2 много забавни игри.


Рижата мечка?

След прочитане напълно : Интересни игри, Говедаров е слаб. xD
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Os1rus Пон Сеп 19, 2011 12:12 pm

Да, рижата мечка :д
Os1rus
Os1rus

Брой мнения : 303
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Rator Пон Сеп 19, 2011 12:27 pm

Ъъъъ... играл си с рижата мечка... той е адския пич, обаче не съм забелязал че играе с/у теб и минах да му пожелая късмет потупвайки го по рамото 3ти рунд silent Shocked Shocked Laughing

Представям си Митака как се е почувствал - отивам при мечката пожелавам му късмет и си отрашвам без изобщо да обърна внимание на нашия човек!! LOOOL! Very Happy Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by v3x Пон Сеп 19, 2011 12:41 pm

Брат, ако някой тръгне да ми говори да се предавам и да не му губя времето направо викам джъдж да му направи забележка... трее да има спортсменство и уважение ффс...
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Onewithnothing Пон Сеп 19, 2011 1:58 pm

Говедаров наистина е добър играч, но си е и тва дето му пише на фамилията. Псува кат каруцар, обижда хората, фърга неккви работи... Бе, не е наш тип играч.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Winterchill Пон Сеп 19, 2011 8:14 pm

Ааа Драгни, Митака ми напълни душата като би Говедаров! Особено след като видях последното отиграване отидох и поздравих нашия човек, а ония взе да ми разправя как изобщо нямам право да поздравявам Митака че е играл добре, щото го бил с уникалното умение да топ-деква... Аз така като го смятам от около 30 карти в дека му на тоя етап 5 бяха мечове и синьо-зеления му беше най-малкия проблем. Само стискам палци догодина да се пеърна с него и да го бия като улично куче Very Happy
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

Nationals Report: Os1rus Empty Re: Nationals Report: Os1rus

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите