Plovdiv MTG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

+6
krasii
Rator
v3x
Dragonan
Warx
archdevil
10 posters

Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by archdevil Нед Сеп 11, 2011 2:49 pm

Too much brain damage today. Все пак съм мн доволен. Бих Бени една игра и то мн изненадващо Smile
Летс страт фром дъ бигининг.
Пейрингс
Първи мач - срещу Бени. Първата ми я взе, но не се дадох без бой. Беше дълго и тежко и за двамата. В половината игра се опитвах да убия Елспет. И докато се опитвах, той ме бъхтеше с Колонадата и накрая тя падна върху мен Smile 0-1
Втори мач. Поредната дълга игра. Изкара Елспет и Джейс. Този път успях да се оттърва от Елспет, малко след това и Джейс умря след шрайн на 4 каунтъра. Бени беше на 13 или 14 живот. Аз имам Гоблин Гайд, Чандрас Феникс и Арсонист или Скамп(било е скамп иначе нямаше да мога да го убия). Бени е на ход и вади Уърмкойл енджин. Обикновено изкарат ли ми Уърмкойл и играта е безмислена, но бях сайднал правилните карти и не се отказах, защото стисках един Акт оф трийзън в ръка. Бени приключва и е мой ред. Тегля карта, играя Акт оф трийзън, взимам му Червея, щото няма с кво да ме контри, той се пули невярващо и аз го удрям със всичко за летален демидж Smile Почваме трета. Също толкова ужасно продължителна и мъчителна. Мисплейнах на много места и резултата беше, че всички ни гледаха и ме уби публично Smile Той после игра срещу червеното на Стенли и ми е мн интересно да сподели мнение за двата дека. Та започнах със загуба 1-2 и мача 0-1.
Втори мач - трябва да е бил Янко. Темпърд стийл дек, който ми изкара един темпърд стийл, но от рано го лиших от артефактите му. Той после не можа нещо да си ги натегли. Общо взето бързо му взех двете игри. 2-0 и бак ин дъ гейм с една победа и една загуба.
Трети мач - (имах време да ям докато другите си приключат игрите)Срещу рампата на Тошето. За щастие преди турнира му разгледах дека - беше добавил бяло към зеления дек.(Мразя бяло!!!!)И познайте кво беше набухал - Пацифизми, Джърни ту Ноууеър и някви подобни гадости. Първата ми я взе, ама не му беше лесно. Втората аз го изгорих доста набързо и не можа да си каже заглавието. Не можа да ме изрампи качествено. Третата - толкова бързо ме изрампи и изнасили,че този път аз не можах да си кажа заглавието. Резлутат 1-2 и 1-2 като цяло.
Последен мач - Стенли. Играли сме мирър мач в Калоян, но резутатите бяха по-скоро 50/50 - на кой ще му върже повече и по-бързо. Първата игра я взех. Имах повече ремувал, въпреки че той изкара много гадини още на първи ход. На 0 ход ми изкара орнитоптер и 3 мемнита, които си заминаха за два хода с два Арк трейла(свещена карта!!!). Втората игра на мен нещо не ми върза, въпреки че си изкарах Вълшок рефюджито, което бях сайднал. Довърши ме с Гоблин граната и Лайтнинг болт за 8, а на мен толкова ми бяха останали. Ако се беше забавил имах някви шансове да му я взема. Както и да е. Третата игра той започна доста добре с арсонисти и мемнит мисля. Аз имах някви малки животни и гледах да се пазя. На трети ход вадя Рефюджи той е с два арсониста срещу мен. Аз бях останал без карти. Той май теглеше само земи или бърн, които не вършеха много работа. Аз изкарах второ рефюджи. Малко след това се появи и Феникс. През цялото време си държах едното рефюджи в защита, другото бавно и неумолимо го прегазваше за 3 живот. Мисля че ми уби феникса по едно време, но рефюджитата му дойдоха в повече и победата беше моя.
Стендингс - 8ми от 16 с 2 победи и 2 загуби. Доволен като цяло, още повече от факта че успях най-сетне да бия Бени поне един рунд, при това със собствения му Уърмкойл Smile
Бени удоволствие е да се играе срещу теб SmileПлийз направи някво сравнение между моя дек и на Стенли. Много ми е интересно Smile
Моля споделете как мина турнира от ваша гледната точка Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Warx Нед Сеп 11, 2011 2:59 pm

Не ти изкарах орнитоптер а Goblin Guide-ове Very Happy не играя топтери Very Happy
Warx
Warx

Брой мнения : 44
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by archdevil Нед Сеп 11, 2011 3:04 pm

Олееее верно. Сори, тва ми го игра Янко SmileДъ год хенд, ама нямаше темп.стийл, иначе бях загубен.
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Dragonan Нед Сеп 11, 2011 3:07 pm

имах темп стийл, нямах маната да го изкарам Laughing
иначе първия ход беше много епик: 3 мемнита, 1 троптер и галваник бласт за 4 по теб
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by v3x Нед Сеп 11, 2011 6:21 pm

/оффтопик/ тъпата система на форона не оразмерява аватарите както може би забелязвате, та Янко, намали го плх.
v3x
v3x

Брой мнения : 249
Join date : 28.05.2011
Age : 33
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Dragonan Нед Сеп 11, 2011 6:36 pm

как по дяволите се намаля .gif??
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Rator Нед Сеп 11, 2011 6:42 pm

Як репорт както винаги Апостоле Wink

Много ще ми е лесно да направя сравниение.
Значи на Стенли дека е много експлозивен. Той адски често има някви луди дроуове с два гоблин гайда, кулдота ребърт, сигнал пест и най- важното - бушуакери, които имах щастието да контря всеки път иначе щях да съм пътник. Обаче на Стенли дека е нещо като ALL IN и ако заема някаква позиция, в която не съм бъхтан адски здраво нон стоп, той вече няма шанс. Също така топ моно ред дековете които се играят са много близки варианти на дека на Стенли.
Апостолското home brew е изненадващо издръжливо, супер жилаво е, играта може да се проточи колкото една игра с/у контрол и чак до последния момент не се знае кой ще бие. Решенията за това какво трябва да се направи с/у Апостол, това което трябва да контря, кое да пусна са в пъти по- трудни и малки мисплейове ти отнасят играта.

Накратко - С/у Апостол първата игра имам голям шанс, след сайдборд обаче нямам много какво да добавя, а той има и нещата отиват в негова полза.
Всичко което ми е в сайдборда за с/у моно ред е за с/у класическия моно ред тип Стенли и то не работи с/у Апостол. 8 стени не ми помагат с/у феникси, пингъри, шрайнове и подобни неща.
Докато с/у Апостол държа всички игри на ниво от 40%-60% win percentage, с/у Стенли първа игра ми е почти 90% loss. Нищо не мога да му направя, той е адски бърз и експлозивен. Дори и да додрапам до 4ти ход с ДоЖ, все ще изкара някъв гоблин и ще го направи в жива граната и ще си го отнеса. Прекалено бързо ме оставя на отрицателен лайф. Само че сайдна ли (а за него съм отделил към 10тина карти) win percentage-a ми става г/д 70%, т.е. след сайд ми е много по- лесно да бия Стенли отколкото Апостол.



Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by krasii Нед Сеп 11, 2011 7:02 pm

Аз също бях 2/2 ама съм 11 Sad
krasii
krasii

Брой мнения : 60
Join date : 18.08.2011
Age : 27
Местожителство : пловдив

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by archdevil Нед Сеп 11, 2011 7:21 pm

Благодаря Бени. Аз лично предпочитам моя си дек, тъй като има доста разнообразие. Не е чисто РДВ, но не е и Гоблин дек. Мисля че има повече възможности от РДВ. Може да е и агро, може да е контрол Smile Доволен съм от резултатие, които показва. Надявам се на Националното да се представя достойно с него Smile
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Rator Нед Сеп 11, 2011 7:43 pm

Еми да ти кажа и на мен повече ми харесва твоя вариант. Дека е изключително гъвкав, може да се оправи с много ситуации. Естествено, ако попадне в мои ръце бих го направил по контролски ориентиран, но няма защо да казвам, че идеята на дека не е такава Smile

Имам в предвид, че класическия РДВ печели мощно, но и ако сайднат правилно - пада мощно и няма какво да каже по въпроса. С/у твоя правилен сайдборд дефакто не съществува ;D Very Happy
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by archdevil Нед Сеп 11, 2011 7:48 pm

С/у твоя правилен сайдборд дефакто не съществува ;D Very Happy
That`s the whole point Very Happy Twisted Evil
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Winterchill Нед Сеп 11, 2011 11:10 pm

Само да вмъкна нещо тук основно за да си оправи Бени сайда - Шрайн декове и феникс декове се играят в ПЪТИ ПОВЕЧЕ от на Стенли(и от части мой) brew-a. За пример на тва кви декове да очакваш на натса - http://www.wizards.com/magic/Digital/MagicOnline.aspx?x=mtg/digital/magiconline/whatshappening в десния край има едно Event Coverage, разгледай стандарт дековете и виж моно червеното. Всички играят shrine + феникс/hero. НЕ ОТИВАЙ НА НАШЪНЪЛС С НАДЕЖДАТА ДА ИГРАЕШ С/У КУЛДОТА!!. Колкото до разликата в двата дека - на апостол е по-консистентен и overall има стабилна игра преди/след сайд, няма истински Nut Draw, няма и dead draw. На стенли дека както каза бени е ALL-IN, само че щото аз съм го барал не е съвсем.. има си рийч за ситуациите в които се закучат нещата, но нищо общо със довършителната мощ на шрайна и феникса - ползваме гранати за тая цел. Добрата страна на тоя дек е, че може да си изтегли ръка,с която НАКАТА СЛЕД САЙД не може да се справи - за справка питайте него Very Happy Обаче ест може и да изтегли пълен боклук и нищо да не направи. Като цяло е въпрос на стил.
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Onewithnothing Нед Сеп 11, 2011 11:37 pm

Първи мач - Ги. В дека си изначално имам около 7 мъртви карти срещу кол-блейда, а па като ми извади меч за война и мир се фащам за палците. Една игра му взех, че го наагрирах в главата, но в крайна сметка ме би, щото всеки път когато извадех нещо повече от гарга биваше додж-нато. А аз, идиота му с идиот, послушаг Г, че 4 о-ринга и 4 джърнита стигат и са крайно достатъчно за ремуувал и си нямах мои собствени доджове... Кур. Той има повече уолкъри и като цяло - по-сглобен дек. Падам 1/2, губя желание за игра, оставам на турнира, само защото искам да си трейдна skullbrair и няккви vow-ове.

Втори мач - Ванков.Една игра размазвам толкова капитално, другата ме пребива с зомбитата на грейв титана, който рингнах и с тея дето влзезнаха като баунсна ринга. третата игра се проточи, почнахме да трупаме хиляди гадини. Накрая се оказа, че аз имам на полето аболишър, казунду мастър, бял титан и 8 токена от елспет. Той има облитератор, найтхоуки мир батълсфера барабар с точките и е на 5 лайф. Проста сметка показва, че освен да гейнне лайф, трябва да си запази и още един блокър, за да не го убия следващата атака, монашия човек обаче не му се снмяташе - реши да атакува и убие Елспет. Ако трябва да сме честни тогава ми се стори като кардиналния мисплей и крайната бласфемия, но сега осъзнавам, че при условие, че съм на 28 лайф той наистина нямаше какво кой-знае колко по-различно да направи и да промени нещо. как да е 2/1.

3 мач - калоян. след Ванков колко с нищо не ми се занимаваше... Как да е, поиграхме си доволно и с К, ама след като бях се сгромолясал със съташна сила в първи рунд иди се напъвай да мислиш и да играеш... Взех си 0/2 кат пич.

4 мач - малкия узунов. 20000 пъти ми напсува дека, който му бях дал, и накрая ми се наложи да се съглася с него - бих собствения си дек толкова лошо, че чак ми излязаха свитки от очите.

Крае резултат - съвсем успешно си утрепах цял ден и не взех нищо като награда, но поне си поиграхме приятно с Векса на Аджани срщу Никол, изядах 2 промоции дюнери, трейднах си супер яките карти (включително Скълбреъра, дека вече е сглобен и е ЕПИИИИИК, 4 vоw-а и стич тугедър, което е най-великия реанимейт ЕВЪР), оувърол - съксес.
Onewithnothing
Onewithnothing

Брой мнения : 535
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Dragonan Пон Сеп 12, 2011 6:32 am

Киро, само да отбележа, натс не е про тур. може спокойно да се очаква повечето червени декове да са кулдоти, а не феникси.
Dragonan
Dragonan

Брой мнения : 343
Join date : 28.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Hex Пон Сеп 12, 2011 7:46 am

Абе нашия Натс доста мяза на про тур, особено сега, когато стандарта не е толкова скъп. А в София примерно, има адски много хора, които netdeck-ват
Hex
Hex

Брой мнения : 248
Join date : 28.05.2011

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Rator Пон Сеп 12, 2011 8:22 am

Много от добрите им играчи няма да присъстват. Тези които могат да си позволят добър дек играят Валакут или Кау блейд. Всички моно редове ще бъдта играни от хора като нас, играещи от 1-2 години или нови играчи. И няма да шрайн декове.

Има възможност да има на натца 1-2 фул билднати RDWове, но мисля че повечето ще са гоблин варианти, в който случай периметър капитаните си работят безотказно Wink
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Baron Hellequin Пон Сеп 12, 2011 10:23 am

Май на 17-ти ще си е работен ден..gg.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Rator Пон Сеп 12, 2011 10:32 am

И КВО ОТ ТВА УЕ?!!??!!?

Бахти всички само това им главата

FUCK the работен ден просто!
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by archdevil Пон Сеп 12, 2011 11:10 am

Има отпуски за тази цел :Д
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Winterchill Пон Сеп 12, 2011 11:25 am

Бени твоя си работа човек, обаче само да отбележа че тея евенти не са про турове, а са нормални standart scheduled events, за тва и всички играят червено, щото е по-евтино. Просто бъди подготвен за шрайн декове - тва е ънкомън и се играе в почти всяко моно-червено което съм видял в нета => има голям шанс да играеш с/у него. And for your own good, never underestimate the power of the red deck.
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by archdevil Пон Сеп 12, 2011 11:59 am

Моите прогнози са, че ще видим доста модификации на РДВ, Темпърд стийл, Кау Блейд и Бъртинг под. Мисля че ще са повече червените декове, така че е хубаво да имате добри сайдбордове срещу тях.
archdevil
archdevil

Брой мнения : 313
Join date : 28.05.2011
Age : 40
Местожителство : plovdiv

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Baron Hellequin Пон Сеп 12, 2011 12:00 pm

=> играйте fog effect-и, да си активирате Ангелфермите.
Baron Hellequin
Baron Hellequin

Брой мнения : 514
Join date : 28.05.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Rator Пон Сеп 12, 2011 1:26 pm

От това по- подготвен няма накъде. Тоя РДВ много почва да ми прилича на оня от Алара с Хел'с Тънддърите и хелспарците. И без тва ще държа 2 пърджа сайд за с/у вампири, 3 кондема и 2 оринга са предостатъчни...
Rator
Rator

Брой мнения : 690
Join date : 28.05.2011
Age : 30

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Winterchill Пон Сеп 12, 2011 2:14 pm

Е аз не ти знам дека, само казвам.
Winterchill
Winterchill

Брой мнения : 175
Join date : 29.05.2011

Върнете се в началото Go down

11.09.2011 Report ... of not that much DEATH Empty Re: 11.09.2011 Report ... of not that much DEATH

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите